زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۵/۲۲
» تله تایپ » مدیرعامل هما: آمریکا هواپیماهای زمین‌گیر ما را هم تحریم کرده است
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۱۲:۳۳
 کد خبر: 32111
 200 بازدید

مدیرعامل هما: آمریکا هواپیماهای زمین‌گیر ما را هم تحریم کرده است

مدیرعامل هما در یک نشست خبری با اشاره به قدمت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: ما از تحریم‌ها نگران نیستیم و خدمات‌رسانی این شرکت با قدرت ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل هما: آمریکا هواپیماهای زمین‌گیر ما را هم تحریم کرده است

فرزانه شرفبافی به تحریم هواپیماهای این شرکت اشاره و تصریح کرد: دولت آمریکا حتی هواپیماهای زمینگیر ما را هم تحریم کرده است، حتی هواپیمایی را که فروخته‌ایم و برای استفاده در دانشگاه‌های هوانوردی متلاشی کرده‌ایم هم در لیست تحریم قرار داده است؛ با این حال هیچ‌یک از پروازهای خارجی هما لغو نشده است.

شرفبافی درباره خرید هواپیما گفت: سه قرارداد بزرگ خرید هواپیما در طول برجام امضا کرده‌ایم که در نتیجه این قراردادها ۱۶ فروند هواپیما شامل دو فروند ایرباس ۳۲۰، یک فروند ایرباس ۳۲۱ و ۱۳ فروند ATR وارد کشور شده است؛ ضمن اینکه ۵ فروند از این ۱۳ فروند ATR را توانستیم بعد از تاریخ ۸ آگوست وارد کشور کنیم. در زمینه اجرای هیچ‌یک از این قراردادها کوتاه نیامده‌ایم و همواره دست بالا را داشته‌ایم. انتظار داریم اتحادیه اروپا برای ایرباس مانند ATR‌ها تمدید مجوز اوفک را دریافت کند و از بوئینگ می‌خواهیم با هما مذاکرات خود را ادامه دهد.

مدیرعامل هما گفت: این شرکت در زمینه توسعه پروازهای منطقه‌ای، کارهایی را در دست اقدام دارد. شرفبافی درباره تاخیرات پروازی گفت: ۷ درصد پروازهای داخلی هما و ۱۳ درصد پروازهای خارجی این شرکت با کاهش تاخیر روبه‌رو بوده است؛ هر چند که مسائل دیگری نیز مانند بدی آب و هوا در تاخیرهای پروازی موثر هستند. همچنین برای کاهش تاخیرهای پروازی تفاهم‌نامه تامین هواپیمای بک آپ با سایر ایرلاین‌ها و انجمن شرکت‌های هواپیمایی به امضا رسانده‌ایم تا در صورت داشتن تاخیر به‌دلیل نقص فنی هواپیما، از هواپیماهای دیگر شرکت‌ها استفاده کنیم.

شرفبافی عنوان کرد: هما توانسته در ماه‌های گذشته ۲۶ مسیر جدید پروازی به مناطق کمتر برخوردار داخلی ایجاد کند. وی درباره گزارش‌هایی مبنی بر جابه‌جایی سوخت در هواپیماهای هما در پروازهای خارجی در کابین مسافران گفت: من از منظر یک طراح هواپیما می‌گویم که امکان ذخیره‌سازی سوخت در کابین مسافران هواپیما وجود ندارد. از نظر قوانین ایمنی هوانوردی، حتی جابه‌جایی ۴ لیتر سوخت نیز احتمال خطر دارد چه رسد به آنکه بخواهیم ۲ تُن سوخت را در کابین مسافران حمل کنیم.

مدیرعامل ایران‌ایر ضمن اشاره به فعالیت زیاد شرکت هما در بخش مهندسی، تعمیرات و نگهداری هواپیما اظهار کرد: در زمینه طراحی قطعات و دستگاه‌های موردنیاز نیز کار بزرگی انجام داده‌ایم و یکی از دستگاه‌های تستر موتور هواپیما را طراحی و بهره‌برداری کرده‌ایم که دستگاه مهمی در این صنعت به‌شمار می‌رود. این دستگاه محصول مهندسان هما بوده و از هیچ شرکت خارجی کمک نگرفته‌ایم. هما در بخش عملیاتی شامل مهمانداران، خلبانان، دیسپچرها و کترینگ نیز فعال است.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه