زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۹
» اجتماعی » ورود دوچرخه‌های هوشمند به خیابان های تهران/ نیم ساعت 1500 تومان
تاریخ انتشار : 2018/12/18 - 12:29
 کد خبر: 32106
 193 بازدید

ورود دوچرخه‌های هوشمند به خیابان های تهران/ نیم ساعت 1500 تومان

از صبح امروز ٣٠٠دوچرخه اشتراکی هوشمند وارد خیابانهای تهران شدند.

ورود دوچرخه‌های هوشمند به خیابان های تهران/ نیم ساعت 1500 تومان

صبح امروز مراسم افتتاح اولین دوچرخه های اشتراکی هوشمند در تهران رونمایی شد و رسول کشت پور شهردار منطقه ۲ با بیان اینکه پروژه ی دوچرخه های اشتراکی در ارتباط با هوشمند سازی شهر است گفت: امروز اولین پروژه دو چرخه های اشتراکی بیدود با حضور ۳۰۰ دوچرخه افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم در راستای فرهنگ سازی و استفاده از وسایل حمل و نقل پاک حرکت خود را با استفاده از دو چرخه های اشتراکی سرلوحه کار خود قرار دهیم، گفت: با توجه به شرایط تهران می بایست حمل و نقل سبک را توسعه دهیم و بر همین اساس برای اولین بار دو چرخه های اشتراکی هوشمند در سطح ۲ ناحیه امروز مورد افتتاح قرار می‌گیرند .

کشت پور با بیان اینکه شهروندان می توانند با نصب یک اپلیکیشن دوچرخه های اشتراکی استفاده کنند و بعد آنها را در سطح شهر رها کنند و از طریق اتاق کنترل نیز فعالیت این دو چرخه‌ ها رصد می‌شود گفت : در فاز اول ۳۰۰ دوچرخه وارد شهر می شود و در صورت استقبال شهروندان این تعداد افزایش می یابد.
همچنین رضا بابایی رئیس هیئت مدیره شرکت “بی دود” مجری طرح دو چرخه های اشتراکی هوشمند در سطح شهر تهران، گفت: تاکنون۵۴٠ نفر در این اپلیکیشن ثبت‌نام کرده‌اند و ۱۳ هزار نفر نیز این اپلیکیشن را نصب کرده اند.

وی با بیان اینکه شهروندان برای استفاده از دو چرخه ها می‌بایست در ابتدا ۱۵۹ هزار تومان به عنوان ودیعه در حساب کاربری خود داشته باشند گفت: هزینه نیم ساعت استفاده ۱۵۰۰ تومان است و در صورت استقبال تعداد دو چرخه ها افزایش می یابد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , حمل و نقل , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه