زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۵/۲۳
» اجتماعی » مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) : فعالیت در متروی تهران – پرند سرعت می‌گیرد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۱۰:۳۳
 کد خبر: 32064
 479 بازدید

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) : فعالیت در متروی تهران – پرند سرعت می‌گیرد

علی امام با اشاره به ضرورت تکمیل خطوط متروي تهران- پرند درراستاي ارائه خدمات به شهروندان تاكيد كرد: افزايش سرعت اجرايي در فاز 3 متروي تهران- پرند با طول 19 كيلومتر در اولويت فعاليت‌هاي ما قرار دارد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) : فعالیت در متروی تهران – پرند سرعت می‌گیرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، علی امام با بیان اینکه خط متروی تهران پرند شبکه متروی تهران را به فرودگاه امام خمینی ( ره ) و شهر پرند متصل می‌کند، گفت:  فاز اول آن تا  شهر آفتاب و همچنین فاز دوم  تا فرودگاه امام ( ره) به بهره‌برداری رسیده است.

وی  با اشاره به اینکه فاز سوم این مجموعه  به طول ۱۹ کیلومتر در حال اجرا است، افزود: بخش ساختمانی این فاز بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و یکی از لاین‌های آن تا نزدیکی پرند ریل‌گذاری شده است.

امام با تاکید بر اینکه  به محض تامین اعتبارعملیات اجرایی فاز ۳ به سرعت انجام خواهد شد، تصریح کرد:.زمان‌بندی پیش‌بینی شده ۱۲ ماهه بوده است تا شهروندان پرند و شهرهای اطراف بتوانند در ابتدای زمستان سال آینده با مترو به اقصی نقاط تهران دسترسی داشته باشند.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) با بیان اینکه به هیچ وجه قرار نیست خط پرند تعطیل شده و یا تکمیل آن به وزارت راه و شهرسازی سپرده شود، گفت: متاسفانه به دلیل عدم تخصیص کافی وبه موقع اعتبارات لازم ، فعالیت در فاز ۳ اندکی به کندی پیش رفت.

به گفته مهندس امام تلاش برای جذب حمایت دولت از سوی سازمان برنامه و بودجه ( گروه امور راه و ترابری)، وزارت راه شهرسازی( شرکت عمران شهرهای جدید)، استانداری تهران (معاونت امور عمرانی)، نماینده مجلس شورای اسلامی و همچنین شهرداری تهران (شرکت مترو) در حال انجام است.

وی ادامه داد: طی جلسات مشترک؛ توافق نامه هایی به امضا رسیده است تا به موازات تخصیص بودجه به صورت  نقد و یا اسناد اوراق دولتی، شرکت عمران پرند به نیابت از وزارت راه و شهرسازی از محل تغییر کاربری وتهاتر زمین‌های موجود درشهر پرند جهت تامین مالی بخشی از بودجه تا ۱۵۰میلیارد تومان در اختیار پیمانکار پروژه قرار دهد.

امام بیان داشت: مقدمات و کارهای قانونی مربوط در حال انجام است و به زودی با اولین پرداخت عملیات اجرایی سرعت گرفته و مردم منطقه شاهد سرعت بالا در تکمیل این خط خواهند بود.

 

 

 


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , حمل و نقل , خبر داغ
ارسال دیدگاه