زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۴
» خبر داغ » درد بی پولی وزنه بردار ایرانی را فلج می کند
تاریخ انتشار : 2018/12/17 - 14:47
 کد خبر: 31999
 350 بازدید

درد بی پولی وزنه بردار ایرانی را فلج می کند

وزنه بردار جوان ایران به دلیل بیماری و ناتوانی در تامین هزینه‌های درمان در آستانه فلج شدن قرار دارد.

درد بی پولی وزنه بردار ایرانی را فلج می کند

صادق فرضی‌زاده وزنه بردار 20 ساله استان گیلان که به صورت ناگهانی آثار بیماری در او ظاهر شد و هم‌اکنون به جای حضور در تخته وزنه‌برداری، در بستر بیماری است، شرایط دشواری را می‌گذراند. این وزنه بردار که از مدال آوران استانی است، هم‌اکنون با انواع و اقسام مشکلات از بی‌حس شدن دست و پا گرفته تا عفونت ریه و زخم بستر دست و پنجه نرم می‌کند اما خانواده‌اش که وضعیت مالی مناسبی ندارند در تامین هزینه‌های فیزیوتراپی او و انجام مراحل درمانی‌اش ناتوان شده‌اند.

اصغر ابراهیمی، مربی پیشن تیم ملی و رییس هیات وزنه‌برداری استان گیلان در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی چگونگی بیمار شدن این وزنه بردار گفت: این وزنه بردار از قهرمانان خوب استان گیلان است که برای مسابقات آماده می‌شد اما یک شب بعد از تمرین اعلام کرد دچار تنگی نفس شده و ضربان قلبش نیز بالا رفته است. مربی او را سریعا به بیمارستان برد و شب تا صبح هم بالای سرش بود و سپس خانواده‌اش را نیز در جریان گذاشت. در بیمارستان ضربان قلبش دائم بالا و پایین می‌شد و در همان بیمارستان گفت که نمی‌تواند دست و پایش را تکان دهد.

وی ادامه داد: ما خیلی پیگیر کارهایش بودیم و حتی رییس علوم پزشکی گیلان هم بالای سرش آمد. پزشکان نظرات متفاوتی نسبت به بیماری‌اش داشتند، یکی عنوان کرد سکته نخاعی است و دیگری گفت ضایعه نخاعی مادرزادی است که حالا خودش را نشان داده است. ما حتی سوال کردیم مرتبط به تمرین کردنش هست یا خیر؟ که پزشک پاسخ داد نه هر زمان دیگر حتی در یک نشستن و بلند شدن ممکن بود این علائم خودش را نشان دهد. برای درمان به تهران هم آمد اما تشخیص 100درصدی در مورد بیماری اش ندادند فقط یکی از پزشکان گفته بود فیزیوتراپی می‌تواند کمکش کند تا بدنش را حرکت دهد.

او ادامه داد: متاسفانه اکنون علاوه بر آن بیماری، دچار عفونت ریه و زخم بستر هم شده و چون خانواده بسیار ضیعفی به لحاظ مالی دارد، هزینه کردن برای فیزیوتراپی و مابقی درمان این وزنه بردار برایشان سخت است.

مسعود محرابی مربی این وزنه بردار گفت: فرضی زاده یک ماه در یکی از بیمارستان های رشت بستری بود که آنجا علاوه بر مشکل بی حسی دست و پا، دچار عفونت ریه و زخم بستر هم شد و یک ماه در در یکی از بیمارستان های تهران بود که آنجا هم شرایط خوبی نداشت و الان یکی، دو هفته است مراقبت و درمانش در خانه انجام می شود. با توجه به اینکه قطع نخاع نشده و هنوز در بدنش حس دارد پزشکان گفته‌اند با فیزیوتراپی احتمال برگشتش وجود دارد اما چون از خانواده بسیار ضعیفی هستند، تامین هزینه‌های فیزیوتراپی برایشان خیلی مشکل است. اگر هم فیزیوتراپی هم انجام ندهد دچار خشکی مفاصل و در پایان فلج می شود. اگر هم دیر فیزیوتراپی کند دیگر درمانش بی فایده است.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : خبر داغ , ورزشی
ارسال دیدگاه