وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطریهای تنگ دهان می ماند؛ هرچه کمتر در خود دارند، با سر و صدای بیشتری آن را به خارج پرتاب می کنند. الکساندر پوپ
۱۴۰۰/۲/۲۸
» اسلایدر دوم » ۱۰ کشور مورد علاقه ثروتمندان را بشناسید
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۲۰:۱۱
 کد خبر: 31877
 562 بازدید

۱۰ کشور مورد علاقه ثروتمندان را بشناسید

موسسه تحقیقاتی «کردیت سوئیس» اعلام کرد که تعداد مولتی میلیاردرهای جهان افزایش پیدا کرده و ۱۰ کشور نخست جهان را که در آنجا زندگی می‌کنند را منتشر کرد.

۱۰ کشور مورد علاقه ثروتمندان را بشناسید

راشاتودی نوشت، تازه ترین گزارش «ثروت جهانی» که توسط موسسه تحقیقاتی «کردیت سوئیس» منتشر شدده حاکی از آن دارد که انباشت ثروت جهانی طی ۱۲ ماه اخیر منتهی به پایان اکتبر با ۱۴ تریلیون دلار به رقم قابل توجه ۳۱۷ تریلیون دلار رسید.

البته نرخ رشد ثروت جهانی در مقایسه با سال گذشته تقریبا ۴.۶ درصد کمتر است؛ اما بیشتر از میانگین نرخ رشد از دوره بحران سال ۲۰۰۸ میلادی به بعد است. تحلیل گران «کردیت سوئیس» اعلام کردند که مجموع تعداد اشخاصی که ثروت آنها بیش از ۵۰ میلیون دلار است با ۴ درصد افزایش به ۱۴۹ هزار و ۸۹۰ نفر رسیده است.

در این گزارش به بررسی جایگاه ۱۰ کشور برتر جهان که بیشترین مولتی میلیاردرها را در خود جای داده، اشاره شده است.

۱- ایالات متحده آمریکا

رتبه نخست جهان به لحاظ اقتصادی را دارد و میانگین دستمزد، شاخص توسعه انسانی، سرانه تولید ناخالص داخلی و بهره وری تولید به نسبت سایر کشورها بالاتر است. جمعیت ایالات متحده فقط ۴.۳ درصد از جمعیت جهان را به خود اختصاص داده؛ اما در حدود ۴۰ درصد ثروت جهانی را دارد. در آمریکا ۷۰ هزار و ۵۴۰ مولتی میلیاردر زندگی می کنند.

۲- چین

اقتصاد چین بطرز قابل توجهی طی ۳۰ سال گذشته رشد کرده و به طور موفقیت آمیزی، نظام آموزشی خود را توسعه داده است. چین واردات فناوری هایی از قبیل مواد خام جدید، مخابرات، زیست فناوری ها و خدمات بهداشتی که اجازه پیشرفت را به این کشور دهند، تشویق می کند و ۱۶ هزار و ۵۱۰ مولتی میلیاردر در این کشور زندگی می کنند.

۳- آلمان

پیشگام در بسیاری از حوزه های صنعتی و فناوری است و رتبه سومین صادرکننده بزرگ و واردکننده کالا و خدمات در جهان را دارد. بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا است و ۶ هزار و ۳۲۰ مولتی میلیاردر در این کشور زندگی می کنند.

۴- بریتانیا

بخش خدماتی بریتانیا بعنوان محرک کلیدی اقتصاد بریتانیا است و تقریبا ۷۵ درصد از تولید ناخالص داخلی بریتانیا را تشکیل می دهد. بخش بانکداری بسیار پیشرفته و مقررات نسبتا آزاد، بریتانیا به به ویژه پایتخت آن یعنی لندن را به یکی از بزرگترین قطب های مالی جهان تبدیل کرده است. در حال حاضر ۴ هزار و ۶۷۰ مولتی میلیاردر در بریتانیا زندگی می کنند.

۵- ژاپن

مشهور به داشتن استانداردهای بالای زندگی است. اقتصاد ژاپن عمدتا به واسطه بخش بانکداری، صنعت مخابرات، مسکن، حوزه های حمل و نقل، خودروسازی مواد شیمیایی و تولید غذا پویا است. ۳ هزار و ۵۸۰ مولتی میلیاردر در این کشور زندگی می کنند.

۶- هند

رشد اقتصادی هند در بیش از ۲ دهه اخیر به ۵.۵ درصد رسیده است. این رشد اقتصادی، هند را به یکی از کشورهایی که دارای سریع ترین سرعت رشد اقتصادی است، تبدیل کرده و ۳ هزار و ۴۰۰ مولتی میلیاردر در هند زندگی می کنند.

۷- ایتالیا

سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو است؛ اما به تازگی با بحران اقتصادی و سیاسی روبرو شد و تعداد کسانی که ثروت آنها ۵۰ میلیون دلار یا به بالا است ۳ هزار و ۲۲۰ نفر گزاش شده؛ ضمن اینکه شمال ایتالیا به لحاظ توسعه صنعتی و اقتصادی با جنوب این کشور تفاوت دارد.

۸- فرانسه

فرانسه بعنوان یکی از اقتصادهای بزرگ جهان است. دارای میراث فرهنگی وسیع است و در این کشور ۳ هزار و ۴۰ نفر مولتی میلیاردر زندگی می کنند.

۹- کانادا

این کشور مشهور به داشتن فضای زندگی پیشرفته و آرامش بخشی است. کانادا یکی از ۱۰ کشور بسیار فعال در بخش تجارت محسوب می شود و عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و نیز گروه هفت است. در این کشور ۳ هزار و ۱۰ مولتی میلیاردر زندگی می کنند.

۱۰- استرالیا

استرالیا به عنوان سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان و سرانه تولید ناخالص داخلی این کشور در جهان ششم است. استرالیا بدون شک یکی از شرایط بالای استاندارد زندگی، بهداشت و درمان و آموزش در جهان را دارد. در این کشور ۲ هزار و ۹۱۰ نفر زندگی می کنند که ثروت آنها ۵۰ میلیون دلار یا به بالا است.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اسلایدر دوم , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه