زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۵/۲۵
» اقتصادی » طلا باز هم ارزانتر شد
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۶:۱۶
 کد خبر: 31827
 192 بازدید

طلا باز هم ارزانتر شد

به گزارش سایت اتحادیه طلا و جواهر، هر گرم طلای 18 عیار 300 هزار تومان ارزش گذاری شده است و همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1239 دلار معامله می‌شود.

طلا باز هم ارزانتر شد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه قیمت طلا نسبت به روزهای قبل حدود ۱۲ درصد کاهش یافته است، تصریح کرد: قیمت سکه نیز نسبت به دیروز ۱۵۰ هزار تومان کاهش یافته است.

امروز در بازار آزاد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون و ۲۳۵ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۵۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود.

سکه و طلا به قیمت ۵ ماه پیش برگشت
رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: امروز قیمت ها به سطح قیمت ۴.۵ ماه پیش رسیده است یعنی قیمت های فعلی سکه و طلا برابر با قیمت های مرداد ۹۷ شده است و رکوردی بی سابقه در ماه های اخیر به شمار می رود.
کشتی آرای تصریح کرد: با اقدامات بانک مرکزی، نرخ ارز روند کاهشی یافته و یکی دیگر از عوامل این مساله را می توان ورود ارزهای خانگی به چرخه بازار دانست زیرا با ریزش قیمت ها، نگهداری طلا و سکه و ارز صرفه ندارد بنابراین می توان انتظار داشت میل به ورود طلا و سکه و ارزهای خانگی به بازار بیشتر شود.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه