زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۱۴
» تله تایپ » در پی حادثه تروریستی سفیر ایران به وزارت امور خارجه پاکستان رفت
تاریخ انتشار : 2018/12/16 - 14:08
 کد خبر: 31805
 238 بازدید

در پی حادثه تروریستی سفیر ایران به وزارت امور خارجه پاکستان رفت

در پی رخ دادن حادثه‌ای تروریستی در مرز ایران و پاکستان، سفیر ایران در اسلام‌آباد در وزارت خارجه این کشور حضور یافت.

در پی حادثه تروریستی سفیر ایران به وزارت امور خارجه پاکستان رفت

به گزارش تدبیر به نقل از پاکستان‌تودی، وزارت امور خارجه پاکستان روز شنبه برای اعلام اعتراض در مورد وقوع یک حمله تروریستی در مرز ایران و پاکستان که شهادت شش سرباز پاکستانی را به دنبال داشته است، سفیر ایران در پاکستان را احضار کرد.

بر اساس بیانیه وزارت خارجه پاکستان، مهدی هنردوست، سفیر ایران به وزارت امور خارجه پاکستان احضار شد تا اعتراض به این حادثه مخوف را منتقل کند. همچنین هنردوست می‌بایست از تهران بخواهد تا عملیاتی موثر علیه آن گروه تروریستی که مسئول این حمله می‌باشد در سمت مرزهای خود انجام بدهد.

در این حمله که ۳۰نفر از افراد تروریست در کمین سپاهیان مرزی در حال گشت‌زنی بوده‌اند ، شش سرباز به شهادت رسیده و ۱۴ تن دیگر دچار جراحاتی وخیم شده‌اند. چهار تروریست در شلیک مقابل کشته شده‌اند.

بر اساس اعلان وزارت امور خارجه در این احضار سفیر ایران، همچنین بر نیاز وجود مکانیسم هماهنگی موثر در مرزها برای جلوگیری از چنین حوادثی در آینده تاکید شده است.

سفیر ایران تسلیت خالصانه کشورش را به خانواده شهیدان این حادثه اعلام کرده و آرزوی بهبودی هر چه سریع تر مجروحان آن را داشت.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز در پیامی حادثه تروریستی حمله به یکی از پاسگاه های مرزی پاکستان در ایالت بلوچستان که به جان باختن شماری از نیروهای پاکستانی انجامید را به شدت محکوم کرد.

قاسمی در این پیام ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت کشور برادر پاکستان و خانواده های قربانیان و مجروحین این حادثه تلخ تروریستی، آمادگی کامل جمهوری اسلامی ایران را برای هرگونه اقدام مشترک علیه پدیده شوم تروریسم به هر شکل و نوع آن در منطقه اعلام کرد.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه