زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۴
» تله تایپ » درخواست اژه‌ای: باید ببینیم امید مردم به کارایی نظام چقدر است
تاریخ انتشار : 2018/12/15 - 11:51
 کد خبر: 31623
 463 بازدید

درخواست اژه‌ای: باید ببینیم امید مردم به کارایی نظام چقدر است

معاون اول و سخنگوی دستگاه قضا روز گذشته از بخش های مختلف مؤسسه فرهنگی خراسان بازدید کرد.

درخواست اژه‌ای: باید ببینیم امید مردم به کارایی نظام چقدر است

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای پس از این بازدید در نشست با مدیرمسئول روزنامه خراسان گفت: نگاه مردم به روزنامه و مؤسسه خراسان به واسطه قدمت طولانی و تداعی نام خراسان به مشهد الرضا متمایز از دیگر رسانه هاست. وی قدمت طولانی این روزنامه و همچنین نگاه عموم مردم به نام «خراسان» به عنوان یاد و نمادی از حضرت رضا (ع) را موجب مسئولیت مجموعه خراسان دانست.

معاون اول قوه قضاییه درباره مهم ترین مسائل نظام و مردم در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی، از عدالت اجتماعی، اخلاق گرایی و اهمیت امید دهی به مردم و افزایش اعتماد آن ها به نظام اسلامی یاد کرد و با اشاره به بحث عدالت اجتماعی تصریح کرد: هدفی که نظام داشت و انتظار و توقعی که از نظام جمهوری اسلامی وجود دارد این است که در جامعه، عدالت اجتماعی روز به روز مستحکم تر شود، اما الان به دلیل سستی هایی که خودمان داشتیم و نیز تلاش دشمن، به این موضوع خدشه وارد شده است.

وی تاکید کرد: اکنون همه ما و به خصوص رسانه ها هم در جهت تبیین و هم در جهت تحقق عدالت اجتماعی باید تلاش کنیم. اژه ای افزود: رسانه ها در حوزه تبیین می توانند شرایط کنونی عدالت اجتماعی را با جاهای دیگر و نیز گذشته خودمان و همچنین با آن چه توقع و انتظار داریم و آینده پیش رو مقایسه کنند و به این بپردازند که آیا شرایط عدالت اجتماعی رو به بهتر شدن هست یا درجا زدن یا خدای نکرده بدتر شدن؟

به گفته اژه ای اگر اعتماد مردم ضعیف شود، امنیت و اعتماد ملی مورد خدشه واقع می شود و کوچک ترین ادعایی درباره وجود فساد در یک بخش مورد قبول مردم قرار می گیرد. سخنگوی دستگاه قضایی در این بخش با بیان این که رسانه ها شاخص های اعتماد مردم را تبیین کنند، افزود:باید ببینیم امید مردم به کارایی نظام چقدر است و آیا برای سنجش میزان اعتماد مردم همین نظرسنجی های معمول را باید ملاک قرار داد یا معیارهای دیگری هم می تواند وجود داشته باشد؟

حتما به قوه قضاییه نقد وارد است

اژه ای درباره نقد دستگاه قضا نیز گفت: درباره قوه قضاییه هم درست نقد کنید و هم کمک کنید. وی با بیان این که در شرایط کنونی قوه قضاییه کارهای سنگینی را انجام می دهد، اظهارکرد: با وجود این قوه قضاییه توان لازم را برای انعکاس این کارها به مردم ندارد و تلاش هم شده که مرکز رسانه داشته باشیم اما تا کنون با وجود قدم هایی که برداشته شده بازهم این قوه نتوانسته تلاش، زحمت و سختی کار خود را بیان کند. وی با بیان این که البته حتما به قوه قضاییه نقد وارد است، افزود: در این باره اگر نقد، صحیح و دقیق بیان نشود، حتما اشتباه است؛ البته اگر هم بد نقد کنیم، نه کار پیش می رود و نه انصاف است و هم این که مورد استفاده دشمنان قرار می گیرد.سخنگوی دستگاه قضادر این دیدار، گفت و گویی هم با روزنامه خراسان داشت که مشروح آن در روزهای آینده منتشر می شود.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه