زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۵/۲۵
» بین الملل » حمله تروریستی در مرکز قانون‌گذاری اروپا
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۲:۰۸
 کد خبر: 31274
 381 بازدید

حمله تروریستی در مرکز قانون‌گذاری اروپا

در ادامه ناآرامی‌ها در فرانسه منابع رسانه‌ا‌ی از تیراندازی در یکی از بازارهای شهر استراسبورگ خبر دادند.

حمله تروریستی در مرکز قانون‌گذاری اروپا

پلیس شهر «استراسبورگ» فرانسه سه شنبه شب از تیراندازی در یکی از بازارهای کریسمس این شهر خبر داد. درپی تیراندازی فرد سابقه‌دار به بازار کریسمس در استراسبورگ، حداقل ۴ نفر کشته و ۹ نفر زخمی شدند و این در حالی است که مقامات فرانسوی او را به داشتن عقاید افراطی متهم می‌کنند.

به نوشته اسپوتنیک، «مارتینا آندرسون» عضو پارلمان اروپا در توییتی گزارش کرد که در بازار صدای تیراندازی را شنیده است. برخی نیز با انتشار عکس‌هایی از این رویداد در شبکه‌های اجتماعی به واکنش پلیس به این ماجرا اشاره کردند.

استراسبورگ هفتمین شهر بزرگ فرانسه و محل استقرار مرکز پارلمان اروپا است. درپی این تیراندازی، که ضارب بعد از آن متواری شد، پارلمان اروپا تعطیل و تمام ورودی‌های آن مسدود شد.

در این حادثه چندین نفر شامل نظامی و غیرنظامی، هدف اصابت گلوله قرار گرفتند. تا لحظه نگارش این مطلب، آمار تلفات این تیراندازی بی‌هدف، ۴ کشته و ۹ زخمی گزارش شده است. حال ۵ نفر از مجروحان اما وخیم است.

بعد از فرار ضارب از محل جرم، شهر استراسبورگ در حالت نظامی فرو رفته و پلیس از مردم خواست تا به هیچ‌وجه از ساختمان‌های محل حضور خود خارج نشوند. برخی منابع نیز گزارش دادند که ۶۰ نفر در رستورانی واقع در مرکز شهر به‌دلیل نزدیک بودن ضارب، گرفتار شدند.

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه برای بررسی این حادثه، جلسه مهم خود با چند تن از قانونگذاران و وزرای این کشور در موضوع مالیات و خواست معترضان مشهور به جلیقه زرد را نیمه‌کاره رها کرد. ستاد بحران فرانسه نیز به ریاست وزیر کشور برای بررسی این حادثه جلسه‌ای اضطراری تشکیل داد.

پلیس فرانسه ساعتی بعد از تیراندازی، از شناسایی هویت ضارب خبر داد. بر این اساس، وی سابقه حضور در فعالیت‌های تروریستی و کارنامه مجرمانه داشته است. دادستانی فرانسه نیز بعد از انجام بررسی‌های لازم اعلام کرد با این تیراندازی، به عنوان یک «حادثه تروریستی» برخورد می‌کنند.

رسانه‌های فرانسوی دقایقی بعد از تصمیم دادستانی، از شنیده‌شدن مجدد صدای تیراندازی نزدیک مرکز استراسبورگ خبر دادند. پلیس با ضارب درگیر شده و موفق شد او را مجروح کند؛ وی اما توانست از مهلکه بگریزد. یک افسر پلیس در این درگیری مجروح شد.

پلیس فرانسه هویت تیرانداز را «فیشه س.» ۲۹ ساله اهل استراسبورگ معرفی کرد. گفته می‌شود وی صبح روز سه‌شنبه از هجوم پلیس به خانه‌اش فرار کرده بود. مقادیر زیادی نارنجک از آن مکان یافت شده بود.

رسانه‌های محلی مجددا گزارش دادند که نیروهای امنیتی موفق شدند بار دیگر ضارب را محاصره کند. پلیس فرانسه اعلام کرد که عملیات در جنوب استراسبورگ ناموفق بوده و ضارب مجددا توانسته فرار کند.

شهردار استراسبورگ اعلام کرد بازار کریسمس این شهر و تمام مراسم‌های تفریحی این ایام لغو می‌شود. مرکز این شهر هنوز در محاصره نیروهای پلیس بوده و حالت نظامی برقرار است.

علی‌رغم گذشت چند ساعت از تعقیب‌وگریز و حضور گسترده نیروهای امنیتی در شهر استراسبورگ، پلیس فرانسه هنوز در بازداشت فرد ضارب ناکام مانده است. این در حالی است که منابع فرانسوی ادعا می‌کنند ضارب در «حلقه‌های اسلام‌گرایانه افراطی» حضور داشته است.

پلیس فرانسه نهایتا پس از ۵ ساعت درگیری، به مردمی که در رستوران‌ها و فروشگاه‌ها گرفتار شده بودند اجازه داد از این مکان‌ها خارج شوند.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه