زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۱۴
» اجتماعی » صبر کارگران شهرداری بروجرد به سرآمد/ 9 ماه حقوق معوقه و وعده های پوشالی
تاریخ انتشار : 2018/12/11 - 19:18
 کد خبر: 31146
 435 بازدید

صبر کارگران شهرداری بروجرد به سرآمد/ 9 ماه حقوق معوقه و وعده های پوشالی

کارگران شهرداری بروجرد امروز بار دیگر به دلیل عدم پرداخت ۹ ماه حقوق معوق خود مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند تا شاید مسئولان اقدام جدی برای رفع مشکل آنها انجام دهند.

صبر کارگران شهرداری بروجرد به سرآمد/ 9 ماه حقوق معوقه و وعده های پوشالی

کارگران شهرداری بروجرد امروز بار دیگر در اعتراض به 9 ماه حقوق معوقه در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع کردند، این دومین روز از تجمع کارگران بود که پس از ماه‌ها انتظار به خاطر وعده‌های عملی نشده مسئولان برای دریافت حقشان دست به تجمع زدند.

کارگران شهرداری بروجرد مدتهاست که حقوق خود را به موقع دریافت نمی‌کنند، کارگرانی که هر روز در بخش‌های مختلف شهرداری کار می‌کنند ولی و در پایان ماه هیچ خبری از دستمزد نیست.

مشکلات کارگران شهرداری بروجرد نخستین بار نیست که مطرح می‌شود بلکه مدتهاست کارگران به چندین ماه حقوق معوقه خود اعتراض دارند و تنها وعده‌های پی در پی را از مسئولان مربوطه دریافت می‌کنند و مشکلات معیشتی کارگران سبب شد تا بار دیگر دست به تجمع بزنند.

9ماه انتظار برای دریافت حقوق معوق

امروز حدود 200 نفر از کارگران شهرداری بروجرد در مقابل فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد تجمع کردند، این کارگران با در دست داشتن پلاکاردها و بنرهایی خواستار رسیدگی به مشکلات خود شدند و از مسئولان درخواست داشتند تا به داد آنها برسند.

یکی از کارگران شهرداری بروجرد اظهارداشت: 9 ماه است که حقوق نگرفته‌ام وضعیت بسیاری از این کارگران شبیه بنده است، همه از زن و بچه‌هایمان خجالت می‌کشیم به حدی از اقوام و دوستان پول قرض گرفته‌ام که شرمنده آنها هستم، همیشه شرمنده خانواده‌هایمان هستیم ما حتی توان خرید مایحتاج اولیه زندگی‌مان را نداریم، کار می‌کنیم ولی بدون دستمزد و کسی نیست که پاسخگو باشد.

وعده‌های بی عمل

وی افزود: من سه فرزند دارم که مدرسه می‌روند ولی نمی‌توانم مایحتاجشان را تهیه کنم. فرزند کوچکم بیمار است حتی توان تامین هزینه درمان او را ندارم، شورا و شهرداری باید اقدامی انجام دهند و ما را از این وضعیت خارج کنند. اگر یکی از اعضای شورا حقوق نگیرد ساکت نمی‌نشیند ولی الان شرایط ما برایشان مهم نیست فقط شعار می‌دهند. الان کجایند که جواب مارا نمی‌دهند.

یکی دیگر از کارگران شهرداری بروجرد عنوان کرد: ما کارگران چیزی بیشتر از حق خودمان که نمی‌خواهیم فقط حقوق و دستمزد زحمتات خود را طلب می‌کنیم؛ مسئولان خودشان را جای ما بگذارند تا بدانند چند ماه زندگی بدون حقوق یعنی چه و چقدر با سختی مواجه هستیم. به جای وعده و وعید به حرفشان عمل کنند. درد ما یکی دوتا نیست همه درگیریم کلی قسط، قرض و قبض داریم که نمی‌توانیم پرداخت کنیم.

وی بیان کرد: مشکلات واختلافات شورا سبب شد تا شهردار سابق را مجبور به استعفا کنند. زمان وی حقوق ما به هر طریق پرداخت می‌شد اما پس از زمان رفتن او تا کنون حتی یک حقوق هم پرداخت نشده در حالی که عده‌ای وعده داده بودند که حقوق دو ماه همزمان پرداخت می‌شود.

عدم پاسخگویی مسئولان

این کارگر شهرداری گفت: یک‌ماه از این وعده‌ها می‌گذرد و حتی یک ماه حقوق هم پرداخت نشده و وعده پشت وعده داده می‌شود و در این میان کارگران زحمتکش و مظلوم شهرداری بیشترین فشار و سختی را می‌کشند.

امروز علی‌رغم تماس‌های مکرر خبرنگار تسنیم با تعدادی از اعضای شورا و مسئولان مربوطه کسی حاضر به پاسخگویی نبود اما باید گفت این کارگران مسئولی می‌خواهند که آنها را درک کند و برای رفع مشکلات آنها گام جدی بردارد بنابراین می‌طلبد شورای شهر که نمایندگان مردم شهر هستند برای این مشکل چاره ای بیندیشند تا هرچه سریعتر مشکل این کارگران حل شود.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه