زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۹
» اسلایدر اصلی » برخی از مسئولان ما گوش‌شان سنگین است، اگر بشنویم روحیه‌ها قوی و حرکت جدی خواهد شد
تاریخ انتشار : 2018/12/11 - 13:29
 کد خبر: 31083
 426 بازدید

فرمانده کل سپاه:

برخی از مسئولان ما گوش‌شان سنگین است، اگر بشنویم روحیه‌ها قوی و حرکت جدی خواهد شد

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: این ایده که آمریکا با خروج از برجام ایران را پای میز مذاکره برگرداند صرفا یک تخلف و خیال است.

برخی از مسئولان ما گوش‌شان سنگین است، اگر بشنویم روحیه‌ها قوی و حرکت جدی خواهد شد

سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (سه شنبه) در اجلاسیه نهایی کنگره 2000 شهید استان خراسان‌جنوبی ضمن گرامیداشت یاد همه شهیدان دفاع مقدس، شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم و شهدای راه امنیت، اظهار داشت: به روح بلند و ملکوتی حضرت امام (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و معمار کبیر انقلاب اسلامی درود فرستاده و از ارواح طیبه همه شهیدان استمداد می‌طلبیم ما را در پیمودن راه‌شان و محقق ساختن اهداف والای انقلاب اسلامی یاری کنند.

وی با بیان اینکه همواره به یاد شهدا و استفاده از فیض و برکت و عنایت همه شهیدان به‌ویژه شهیدان مخلص این دیار که هم در انقلاب اسلامی و هم در دوران دفاع مقدس و دفاع از انقلاب اسلامی در عرصه‌های امنیت وغیره ‌جان خودشان را تقدیم کردند، نیاز داریم، افزود: تقدیم‌ کردن 2 هزار شهید و بیش از 4 هزار جانباز از سوی استانی که جمعیتی زیر یک میلیون نفر دارد، نسبت بسیار زیادی بوده که نشان‌دهنده بارز ایمان و ولایت‌مداری مردم شهیدپرور استان خراسان جنوبی است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه مطلب که به برکت خون شهدا این معنا و این معرفت و ایمان و اصالت هر روز عمق بیشتری بگیرد و استان شما نخستین استان در ولایتمداری و دفاع از ارزش‌های نظام اسلامی است و ان‌شاءالله همیشه همین مقام اول را حفظ کند، گفت: بر اساس آخرین نظرسنجی در مهر ماه استان خراسان‌ جنوبی دارای مقام اول در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی، ولایت، راه مقاومت و ایستادگی و پشتیبانی نظام و اهداف والای انقلاب اسلامی است و در میان استان‌ها بالاترین حمایت و پشتیبانی مربوط به استان شماست, از همین حیث باید به این رتبه و مقام افتخار کرده و انشاءالله همیشه آن را در طول تاریخ انقلاب اسلامی حفظ کنید.

سرلشکر جعفری ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری نسبت به شهدا و ارزش و ارزش‌گذاری یاد شهیدان و این جلسات باشکوه، خاطرنشان کرد:‌ در 2 کنگره شهیدای قزوین و خراسان‌جنوبی رهبر معظم انقلاب بیاناتی در این ارتباط داشتند. نخستین نکته‌ای که فرمودند این‌ بود که برگزاری جلسات یادواره شهیدان در ادامه همان شهادت است همان‌طور که حضرت زینب(س) ادامه‌دهنده راه سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) بودند و اگر نبود آن حرکت زینبی و عاشورایی ابتر می‌ماند. بنابراین برگزاری این چنین جلساتی ادامه راه شهیدان است و قدر این جلسات و این نشست‌ها را باید بدانید.

وی با بیان اینکه روز به روز باید یاد شهدا و تکرار نام شهدا در جامعه ما رواج پیدا کند و اگر این شد آن وقت مسئله شهادت در جامعه ماندگار خواهد شد و در چنین جامعه‌ای دیگر شکست وجود نخواهد داشت، تصریح کرد: شهدا تا زنده هستند با تن خودشان از اسلام دفاع می‌کنند و وقتی شهید شدند با جان خودشان بشارت به جامعه مومنین می‌دهند. نباید هیچ‌گاه از تهدیدها و فشارها و سختی‌ها بهراسید بلکه باید راه استقامت و پایداری را ادامه داده و هیچ اندوهی به دل خودتان راه ندهید.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: نطق شهدا بعد از شهیدشدن‌شان باز می‌شود و لاکن ما نباید گوشمان سنگین باشد بلکه مهم این بوده که بشنویم این صدا را چراکه خدای متعال در ندای شهدا اثر گذاشته و حرف و پیام آن‌ها روی دل‌ها اثر کرده و دل‌ها را منقلب می‌کند ولی ما و یا برخی مسئولان ما باید دقیق‌تر این را نگاه کنیم.

سرلشکر جعفری اضافه کرد: برخی از مسئولان ما گوش‌شان سنگین است و این پیام‌ها را درست نمی‌شنوند، اگر این پیام‌ها و صداها به‌درستی شنیده شود گرایش به دشمن، آمریکا و غرب رخت بر خواهد بست؛ این ضعف‌هایی که شما مشاهده می‌کنید ناشی از این موضوع بوده که این پیام‌ها را نمی‌شنویم چراکه اگر بشنویم روحیه‌ها قوی و حرکت جدی خواهد شد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه امروز آنچه در جامعه ایران اسلامی موج می‌زند “حیات معنوی” است، ابراز داشت: حیات معنوی به‌معنای روحیه، احساس هویت، هدف‌داری حرکت به سمت آرمان‌ها و عدم توقف و امید به آینده است. حیات معنوی به‌معنای خسته‌نشدن از سختی‌ها و مقاومت و ایستادگی و ادامه دادن این راه الهی است که امروز شاهدیم در ایران اسلامی موج می‌زند.

فرمانده کل سپاه افزود: با همه مشکلاتی که در جامعه وجود دارد اما به برکت خون شهیدان این حیات معنوی استمرار پیدا کرده و دشمنان را به خاک مذلت نشانده و هرچه تلاش می‌کنند که این مردم را خسته کنند و جمهوری اسلامی را به شکست کشانده و یا وادار به تسلیم و عقب‌نشینی کنند، نمی‌توانند. این نقش مردم در جامعه اسلام در حرکت اسلامی و در انقلاب اسلامی و ضامن بقای جمهوری اسلامی است. خون شهیدان و راه شهیدان ضمانت‌کننده این راه الهی است.

سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه امروز ملت ایران در جهان پرچمدار چنین حرکتی در این مسیر الهی است و بسیاری از کشورهای دیگر در حال الگوگیری از ایران اسلامی در مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه و استکبار جهانی هستند، بیان داشت: بزرگترین دستاورد این راه و خون شهدا بقای انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است. در جامعه‌ای که مسئله شهادت ماندگار باشد دیگر شکست وجود نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: نکته‌ای که امروز شاهدیم و مقام عظمای ولایت نیز اعلام کردند این بود که اقتدار و هیمنه آمریکای امروز ضعیف‌تر از آمریکای‌ چهار دهه قبل است؛ قدرت آمریکا رو به افول و زوال است. امروز این نکات و دستاوردها نه تنها از زبان مسئولان جمهوری اسلامی و زبان مبارک مقام معظم رهبری بیان می‌شود بلکه دشمنان هم به این نکات اقرار می‌کنند و تقریباً از فشار، مبارزه و تهدید علیه ایران اسلامی و انقلاب اسلامی ناامید شدند.

بر اساس این گزارش، فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش با تاکید براینکه خواسته‌های ترامپ آرزوهایی است که مطلقاً قابل تحقق نیست، اظهار داشت: چیزی در تاریخ نیست که نشان دهد ایران در برابر خواسته‌های آمریکا حتی با وجود فشار سنگین اقتصادی تسلیم شود؛ این بزرگترین درس امروز برای ملت‌های تحت‌ستم است‌.

وی با بیان اینکه این ایده که آمریکا با خروج از برجام ایران را پای میز مذاکره برگرداند نیز صرفاً یک تخلف و خیال است، ادامه داد: این‌ها اقرار به شکست‌های بزرگی است که آمریکا در طول 40 ساله عمر پربرکت انقلاب اسلامی متحمل شده و امروز به این اقرارها رسیده‌اند.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه همیشه آمریکایی‌ها و دشمنان انقلاب اسلامی با شکست مواجه بودند، بیان داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب در بیابان‌های طبس شکست خوردند، جنگ را به ما تحمیل کردند برای اینکه انقلاب اسلامی به جهان صادر نشود اما همین جنگ هشت‌ساله و مقاومت سبب شد انقلاب اسلامی به جهان و ایستادگی و مقاومت به دیگر کشورها صادر شود.

فرمانده کل سپاه مقاومت مردم غزه و فلسطین، عراق و یمن را در برابر جنایت‌ها و جنگ‌طلبی‌ها مدیون ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران و به برکت خون شهیدان‌ دانست و افزود: این‌ها شکست‌های پی‌درپی است که دشمنان متحمل شدند.

وی با بیان اینکه دشمنان جمهوری اسلامی با ناامنی‌های سال 78، 88، دی‌ماه سال قبل به‌دنبال توسعه ناامنی در کشور بودند، اضافه کرد: در تابستان امسال نیز با فشار اقتصادی به‌دنبال توسعه ناامنی بودند اما در این سو با ملتی بصیر، ولایتمدار، زیرک، هوشمند و دین‌دار مواجه‌اند.

فرمانده کل سپاه افزود:‌ انقلاب اسلامی امروز در این مقطع حساس تاریخ درحال نشان‌دادن شعارهای اسلامی راه اسلام و مسیر زندگی اسلامی به دنیاست و این یاری دین خدا توسط ملت بزرگ ایران رمز پیروزی‌ها و موفقیت‌های ما بوده و از سوئی رمز شکست‌های پی‌درپی دشمنان وعده الهی است. ‌

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: حوادث مختلفی در تاریخ انقلاب اسلامی پیش آمده و ما مات و مبهوت بودیم از اینکه این پیروزی و این نصرت از کجا و چگونه به‌دست آمد؟ حال آنکه بخش قابل توجهی از این پیروزی‌ها در برابر برنامه‌ریزی‌های گسترده دشمنان مدیون نصرت الهی و دستگیری است که خداوند متعال از مومنین در این راه می‌کند؛ بنابراین این ملت هیچ ترسی ندارند و هیچ چیز آن‌ها را اندوهگین نمی‌کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خاتمه با بیان اینکه عمل به دستورات الهی و آیات نورانی قرآن کریم راه 40 ساله ملت بزرگ ایران به‌ویژه خانواده معظم شهیدان و مومنین، مجاهدین و انقلابیون راه است، گفت: ملت ایران اسلامی در طول 40 سال از عمر انقلاب اسلامی این راه را ادامه داده و به این راه افتخار می‌کنند. از خدای بزرگ عاجزانه می‌خواهیم توفیق استقامت هرچه بیشتر در این راه را به ما عطا فرماید.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه