زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۱۳
» اقتصادی » مرتضی بانک: تا سال ١۴٠۴؛ ٨ هزار شغل مستقیم در منطقه ویژه خلیج فارس ایجاد می شود
تاریخ انتشار : 2018/12/11 - 12:54
 کد خبر: 31076
 236 بازدید

مرتضی بانک: تا سال ١۴٠۴؛ ٨ هزار شغل مستقیم در منطقه ویژه خلیج فارس ایجاد می شود

مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تا سال ١۴٠۴؛ ٨ هزار شغل مستقیم صنعتي در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس ایجاد می شود اين در حالي است كه در حال حاضر بالغ بر ١٢٠٠٠ نفر در اين منطقه و در حوزه هاي مختلف توليدي و صنعتي مشغول فعاليت هستند.

مرتضی بانک: تا سال ١۴٠۴؛ ٨ هزار شغل مستقیم در منطقه ویژه خلیج فارس ایجاد می شود

به گزارش پایگاه خبری تدبیر تازه  نیوز به نقل از فرینا، مرتضی بانک در مراسم افتتاحیه «فاز نخست پروژه آب شیرین کن یکصد هزار متر مکعبی» در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، رضا اردکانیان وزیر نیرو و جمعی از مسئولان استان برگزار شد افزود: با گذشت بیش از 12 سال از بازنگری طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس امروز شاهد توسعه، شکوفایی، ایجاد اشتغال و درآمد پایدار در این منطقه هستیم.
وی به طرح ها و شرکت های در مرحله ساخت و راه اندازی در منطقه ویژه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: شرکت های صنایع نسوز توکا تولیدکننده جرم نسوز با ظرفیت سالانه 10 هزار تن، امین تجارت هرمز ارائه دهنده خدمات فنی و مهندسی، صبا فولاد خلیج فارس تولیدکننده آهن اسفنجی با ظرفیت 4.5 میلیون تن، پتروشیمی کیمیا بنیان ایرانیان تولیدکننده پارافین خطی، مادکوش تولیدکننده گندله با ظرفیت 2.5 میلیون تن، نیروگاه سیکل ترکیبی غدیر اکسین با ظرفیت 235 مگاوات برق و میمند پارسیان تولیدکننده آهک و دولومیت با ظرفیت 120 هزار تن در سال از جمله طرح هایی است که در این منطقه در حال اجراست.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به فعالیت 18 شرکت و واحد تولیدی فعال و اشتغال ١٢ هزار و 300 نفر در این منطقه نیز گفت: صنایع فعال در این منطقه در حوزه های تولید فولاد، آلومینیوم، روی، سنگ و فولاد و قیر فعالیت می کنند و این منطقه را به یکی از صنعتی ترین مناطق ویژه اقتصادی کشور تبدیل کرده اند.
وی افزود: هم اکنون در منطقه ویژه صنایع معدنی خلیج فارس 4.2 میلیون تن محصولات فولادي و 270 هزار تن آلومینیوم در حال تولید است.
مرتضی بانک میزان سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس را در بخش تحقق یافته 1326 میلیارد ریال تا پایان شش ماهه اول سال 97 اعلام کرد و گفت: 6793 هزار میلیارد ریال نیز در این منطقه در مرحله صدور مجوز برای سرمایه گذاری داخلی است.
وی با اشاره به توانمندی و قابلیت های تجاری صنعتی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مستقر در استان هرمزگان گفت: ظرفیت های توسعه در استان هرمزگان بسیار گسترده است به طوری که وجود سه منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، کشتی سازی خلیج فارس و بندر شهید رجایی و دو منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی کیش و قشم که موفقیت ها و پیشرفت های فراوانی کرده اند در این استان مهر تاییدی بر ظرفیت این استان است.
مشاور رییس جمهور تاکید کرد: با برنامه ریزی سازمان برنامه و بودجه و تلاش های دولت تدبیر و امید تلاش های چشمگیری برای توسعه استان هرمزگان در دست انجام است و هم اکنون در دو منطقه ویژه اقتصادی در این استان حدود 18 هزار نفر و در مجموع ٥ منطقه در اين استان؛ مناطق ازاد كيش و قشم و ويژه اقتصادي صنايع معدني  ، كشتي سازي خليج فارس، بندر شهيد رجايي عدد اشتغالي بالغ بر ٩٧٠٠٠ نفر را شامل شده است.
همزمان با سفر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور به استان هرمزگان، مرتضی بانک از مناطق ویژه اقتصادی مستقر در این استان بازدید می کند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصادی
ارسال دیدگاه