زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۱۴
» بین الملل » درب برج ایفل و موزه لوور پاریس به روی گردشگران باز شد
تاریخ انتشار : 2018/12/10 - 15:35
 کد خبر: 31009
 572 بازدید

درب برج ایفل و موزه لوور پاریس به روی گردشگران باز شد

صدها جاذبه گردشگری شهر پاریس که به سبب اعتراض‌های گسترده خیابانی تعطیل شده بود پس از فروکش موقتی ناآرامی‌ها بازگشایی شدند.

درب برج ایفل و موزه لوور پاریس به روی گردشگران باز شد

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از تایم، پس از به اوج رسیدن درگیری‌های خیابانی میان معترضان موسوم به جلیقه‌زردها و نیروهای پلیس ضدشورش در روز شنبه در پاریس که به مجروح شدن ۷۱ نفر انجامید و بسیار از جاذبه‌های گردشگری شهر را به تعطیلی کشاند، این مکان‌های توریستی از برج ایفل و موزه لوور تا اوپرای پاریس مجددا بازگشایی شدند و مردم شهر در تلاشند دورباره جوی عادی در شهر حکمفرما کنند.

در چهارمین آخر هفته اعتراض‌های خیابانی در پاریس، پلیس علاوه بر مکان‌های گردشگری از بسیاری از فروشگاه‌ها و رستوران‌ها بویژه در محدوده کاخ الیزه نیز خواسته بود تا فعالیت خود را متوقف کنند.

بر اساس آمارهایی که سازمان جهانی گردشگری منتشر کرد، کشور فرانسه در سال ۲۰۱۷ توانست با جذب ۸۹ میلیون گردشگر، جایگاه خود را در رتبه نخست پربازدیدترین کشورهای جهان حفظ کند و در این میان پاریس، پایتخت فرانسه بدون شک جذاب‌ترین مقصد گردشگری این کشور برای گردشگران خارجی است. پاریس سال گذشته با جذب ۱۷.۴۴ میلیون گردشگر پس از بانکوک و لندن در رتبه سوم پربازدیدترین شهرهای جهان قرار گرفت.

بروز ناآرامی‌های اخیر آن هم در ماه آخر سال میلادی که می‌تواند با اوج ورود توریست‌ها همراه باشد، صدمات مالی جدی به صنعت گردشگری پاریس و در کل فرانسه وارد می‌کند. فرانسه که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به سبب حملات تروریستی دوران رکودی را عرصه گردشگری تجربه کرد بود، دوباره توانسته بود با جلب اعتماد و تامین امنیت خود را در مدار رشد مثبت گردشگری قرار دهد.

پیش از این پیش‌بینی می‌شد فرانسه در سال ۲۰۱۸ در مجموع از ۹۰ میلیون گردشگر میزبانی کند و این رقم تا سال ۲۰۲۰ نیز به ۱۰۰ میلیون برسد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بین الملل , خبر داغ , گردشگری
ارسال دیدگاه