زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۸
» بین الملل » رد پای روسیه در گسترش تظاهرات‌های فرانسه
تاریخ انتشار : 2018/12/09 - 16:18
 کد خبر: 30872
 293 بازدید

رد پای روسیه در گسترش تظاهرات‌های فرانسه

مقامات پاریس تحقیقاتی را درباره برخی سایت‌های "نامشخص" که "به دنبال بزرگنمایی تظاهرات جنبش جلیقه زردها در شبکه‌های اجتماعی هستند"، آغاز کردند.

رد پای روسیه در گسترش تظاهرات‌های فرانسه

به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، چند منبع مطلع از روند تظاهرات در فرانسه اعلام کردنده‌اند که به دنبال افزایش تعداد “سایت‌های جعلی که بزرگنمایی درباره تظاهرات پاریس در شبکه‌های اجتماعی را در دستور کار دارند”، مقامات این کشور تحقیقاتی را درباره این سایت‌ها آغاز کردند.

طبق گفته یکی از این منابع، دبیرخانه سازمان دفاعی و امنیت ملی فرانسه ماموریت هماهنگی درباره این عملیات را بر عهده دارد.

یک منبع آگاه دیگر نیز اظهار کرده است: دستگاه اطلاعات فرانسه نیز به شدت نسبت به دستکاری اطلاعات هشدار داده است اما هنوز زمان برای ارزیابی اطلاعات منتشر شده توسط روزنامه تایمز مبنی بر وجود سایت‌های جعلی مورد حمایت روسیه که بزرگنمایی درباره تظاهرات جلیقه زردها را هدف گرفته‌اند، زود است.

این منابع گفته‌اند که این موضوع نیازمند بررسی‌های گسترده و پیچیده است.

از سوی دیگر، مارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی فرانسه از امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور خواست تا اقدامات جدی و فوری برای پاسخگویی به درد و رنج تظاهرکنندگان انجام دهد.

وی اظهار کرد: بار دیگر از ریاست جمهوری می‌خواهم که رنج‌های بیان شده مردم را درک کند و با خروج از کاخ الیزه، و رها کردن سیاست کوشه‌گیری پاسخگوی درد و رنج معترضان باشد و پاسخ رئیس جمهوری به این درد و رنج‌ها نمی‌تواند فقط و فقط امنیتی باشد.

لوپن از واکنش به مساله بازداشت برخی از معترضان امتناع کرد و گفت: اگر در مقایسه با تظاهرات گذشته اعمال خشونت کمتری ثبت شود، قطعا اولین شخصی خواهم بود که نسبت به این مساله خوشحال خواهد شد.

از سوی دیگر، استیو بنن، استراتژیست سابق دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز عنوان داشت: جلیقه زردها دقیقا همان کسانی هستند که به نفع رئیس جمهور آمریکا و بریگزیت رای دادند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه