زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۳/۳۱
» اجتماعی » وزیر کشور: دستگاه های متولی تحقیقات ویژه‌ای درباره “ازدواج سفید” انجام دهند
تاریخ انتشار : 2018/12/09 - 13:59
 کد خبر: 30838
 447 بازدید

وزیر کشور: دستگاه های متولی تحقیقات ویژه‌ای درباره “ازدواج سفید” انجام دهند

وزیر کشور درباره مقوله ازدواج سفید گفت: در موضوع ازدواج سفید دستگاه‌های ذیربط گزارش‌هایی را کار کرده‌اند و مواردی را نیز بررسی کرده‌اند، اما روی این موضوع تحقیقات ویژه‌ای باید انجام شود.

وزیر کشور: دستگاه های متولی تحقیقات ویژه‌ای درباره “ازدواج سفید” انجام دهند

عبدالرضا رحمانی فضلی در جلسه شورای اجتماعی کشور با اشاره به ارائه گزارش کلی به رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد موضوع طلاق گفت: در این خصوص گزارشی به رهبری ارائه و مقرر شد از این به بعد دستگاهها هر سه ماه یکبار گزارشی از عملکرد خود را در این خصوص ارائه دهند.

وزیر کشور همچنین درباره قانون تسهیل ازدواج که از سوی فراکسیون خانواده در این نشست مطرح شد نیز تصریح کرد: قانون تسهیل ازدواج ظرفیت خوبی است و این قانون تصویب شده است اما در عمل اتفاق مهمی نیفتاده است. گزارش مهمی از اجرای این قانون می بایست توسط دستگاه های ذیربط ارائه شود.

رحمانی فضلی درباره مقوله ازدواج سفید نیز تصریح کرد: در موضوع ازدواج سفید دستگاه‌های ذیربط گزارش‌هایی را کار کرده‌اند و مواردی را نیز بررسی کرده‌اند اما روی این موضوع تحقیقات ویژه ای می بایست انجام شود.

وزیر کشور با اشاره به هم افزایی دستگاههای ذیربط در مورد آسیب های اجتماعی نیز گفت: هم افزایی دستگاهها در حال انجام است و تقسیم کار در حوزه آسیب های اجتماعی نیز باید بین دستگاه‌ها به خوبی انجام شود و انتظار است که دستگاه‌های مسئول در حوزه های خود, هم افزایی و نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

رحمانی‌فضلی همچنین در موضوع حاشیه نشینی و بازآفرینی بافت‌های فرسوده نیز تاکید کرد: در خصوص موضوع حاشیه نشینی و بازآفرینی بافت‌های فرسوده روند مناسبی نداشتیم البته به جز مواردی که دستگاه‌ها خودشان به صورت اختصاصی وارد عمل شده‌اند و کار کرده‌اند، اما انتظار این است که برنامه ریزی روشن در خصوص محلات در حاشیه شهرها داشته باشیم و این محلات شناسایی شوند و باز آفرینی در آنها انجام شود.

وی تصریح کرد: در نشست آینده نیز در حضور مقام معظم رهبری گزارشی در خصوص عملکردها در حوزه حاشیه نشینی ارائه خواهد شد.

وزیر کشور همچنین در مورد بازنگری در قوانین اجتماعی نیز گفت: بازنگری در همه قوانین اجتماعی در سازمان امور اجتماعی انجام شده است، اما نباید انباشت قوانین باشد بلکه، قوانین باید بررسی شود و هرجا ضعف وجود داشت اصلاح شود و قوانین مورد بررسی قرار بگیرد و چنانچه نیاز به قانون جدید بود نیز موضوع بررسی شود.

وی درباره مشاوره قبل از ازدواج نیز گفت: دستگاه‌های متولی مسئول هستند با جدیت این امر را مورد پیگیری قرار دهند و نتایج مطلوبی از آن حاصل شود.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه