زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۹/۱۰
» بانک و بیمه » فرصت طلایی برای بدهکاران بانک مسکن
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۸:۱۶
 کد خبر: 30761
 155 بازدید

اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن ابلاغ کرد:

فرصت طلایی برای بدهکاران بانک مسکن

در صورت تسویه یک جا و نقدی باقیمانده از اصل تسهیلات مشتریان دارای بدهی غیرجاری، مشروط به اینکه اصل تسهیلات دریافتی تا سقف 100 میلیون تومان بوده و قرارداد آنها حداکثر تا پایان سال 1395 به سرفصل مطالبات غیر جاری انتقال یافته باشد، سود تسهیلات به همراه جرایم متعلقه مورد بخشودگی قرار گیرد.

فرصت طلایی برای بدهکاران بانک مسکن

بر اساس اعلام اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن، در صورت تسویه یک جا و نقدی باقیمانده از اصل تسهیلات مشتریان دارای بدهی غیرجاری در چارچوب ضوابط و اولویت های ابلاغی بانک مرکزی، سود تسهیلات به همراه جرایم متعلقه مورد بخشودگی قرار گیرد، مشروط به اینکه اصل تسهیلات دریافتی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بوده و قرارداد آنها حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۵ به سرفصل مطالبات غیر جاری انتقال یافته باشد

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا،مالک آزادیان، رییس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن اعلام کرد دستورالعمل اجرایی ماده ۲ آیین نامه اجرایی تبصره ۳۵ قانون اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۵ به بانک مسکن ابلاغ شد. بر اساس قانون مذکور بانک مسکن می تواند در صورت تسویه یک جا و نقدی باقیمانده از اصل تسهیلات مشتریان مشمول در چارچوب ضوابط و اولویت های ابلاغی بانک مرکزی نسبت به بخشودگی سود تسهیلات به همراه جرایم متعلقه که توسط دولت و بانک تامین خواهد شد، اقدام نماید، مشروط به اینکه اصل تسهیلات دریافتی تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بوده و حداکثر تا پایان سال ۱۳۹۵ به سرفصل مطالبات غیر جاری انتقال یافته باشد.

سه اولویت برای تسویه مطالبات
این بخشنامه سه اولویت را برای تسویه این مطالبات مشخص کرده است. اولویت نخست، تسهیلات اعطایی یارانه‌ای مورد حمایت دولت بابت حوادث غیر مترقبه و مسکن روستایی (سررسید شده طی سال ۹۵ و قبل از آن) است که اصل تسهیلات دریافتی آنان بیش از ۱۰۰ میلیون تومان نباشد. اولویت دوم شامل، مطالبات تمامی پرونده‎هایی‌ است که از سوی بانک بر روی آنها اقدام حقوقی صورت گرفته است، مشروط بر اینکه مانده بدهی متقاضی بابت اصل تسهیلات بیش از ۵۰ میلیون تومان نباشد. (سررسید شده طی سال ۱۳۹۵ و قبل از آن). همچنین اولویت سوم نیز مطالبات تسهیلات گیرندگانی است که به دلیل عدم بازپرداخت اقساط تسهیلات زندانی شده و یا حکم جلب برای ایشان صادر شده است. (سررسید شده طی سال ۱۳۹۵ و قبل از آن) که اصل تسهیلات دریافتی آنان بیش از ۱۰۰ میلیون تومان نباشد.
در پایان اشاره می شود بدهکاران حقیقی و حقوقی مشمول این طرح ، برای اطلاعات بیشتر می توانند به شعب بانک ها مراجعه کنند.


برچسب ها : ,
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه