زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۵/۷
» اقتصاد کلان » منتظر دلار ۹ هزار تومانی باشید
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ - ۱۷:۲۳
 کد خبر: 29545
 410 بازدید

منتظر دلار ۹ هزار تومانی باشید

ریزش‌ اساسی نرخ دلار، حباب ایجاد شده را از بین می‌برد و کارشناسان روند کاهشی را تا مرز 9 هزار تومان پیش‌بینی می‌کنند.

منتظر دلار ۹ هزار تومانی باشید

با توجه به اینکه روز پنجشنبه میزان معاملات بازار کمی نسبت به روزهای گذشته روان‌تر و شاید هم کمتر به نظر می‌رسد، اما ریزش قیمت در این روزها ادامه داشته و باید منتظر ورود نرخ دلار به کانال تک رقمی باشیم. معاملات از صبح امروز با رقم ۱۱ هزار و ۱۲۰ تومان آغاز شده و در همین حیطه باقی مانده است و انتظار می‌رود که روند کاهش همچنان ادامه داشته باشد.

صرافی‌ها نسبت به فروش دلار با قیمت ۱۱ هزار ۲۰۰ تا ۱۰۰ تومان اقدام کرده‌اند و معتقدند کاهش نرخ در هفته جاری با نوسانات ریز همراه خواهد بود.

یورو نیز امروز در تابلوی صرافی‌های بانکی با نرخ ۱۳۲۵۰ تومان برای خرید و ۱۳۲۸۰ تومان برای فروش نمایان شد، همچنین در صرافی‌های غیربانکی، نرخ این ارز بین ۱۳۲۵۰ تا ۱۳۶۲۰ برای خرید و بین ۱۳۲۸۰ تا ۱۳۷۵۰ تومان در نوسان بود.

وحید شقاقی، کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه اخبار خوبی در ماه‌های آینده در پیش است، می‌گوید: با عمل به وعده‌های اروپاییان احتمال دارد شاهد کاهش دلار تا ۹ هزار تومان باشیم.

این اقتصاددان گفت: با کاهش قیمت ارز، تقاضای دلار افزایش خواهد یافت، بنابراین مدیریت منابع ارزی در ۶ ماهه نخست سال آینده مهم است. کاهش قیمت نفت، صادرات نفت را با نوسان مواجه خواهد کرد بنابراین فشار در منابع ارزی بیشتر خواهد شد پس باید منابع ارزی را به‌درستی مدیریت کنیم.

شقاقی تصریح کرد: دولت باید تدابیر لازم برای اصلاح نقشه ارزی به‌کار برد و برای مدیریت منابع ارزی راهبردی اساسی داشته باشد. نسبت نقدینگی به تولید بسیار مهم است. افزایش فزاینده بدهی دولت به بانک‌ها و شبه‌پول بسیار مهم است.

منبع: باشگاه خبرنگاران


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , خبر داغ , گزارش
ارسال دیدگاه