زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۵/۷
» اسلایدر اصلی » قوه قضائیه درباره بازگشت ثروت‌های چپاول شده از سوی اخلالگران اقتصادی اطلاع رسانی کند
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۶:۴۵
 کد خبر: 29068
 401 بازدید

رحمانی فضلی:

قوه قضائیه درباره بازگشت ثروت‌های چپاول شده از سوی اخلالگران اقتصادی اطلاع رسانی کند

وزیر کشور بر اهمیت صیانت از آرامش جامعه و ارتقاء معیشت مردم تأکید کرد.

قوه قضائیه درباره بازگشت ثروت‌های چپاول شده از سوی اخلالگران اقتصادی اطلاع رسانی کند

هفتمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور پیش از ظهر امروز (دوشنبه ۵ آذر) به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و با حضور اعضای ستاد، در وزارت کشور برگزار شد.

در این جلسه، اخبار مهم حوزه اقتصادی بررسی و همچنین گزارش دو کارگروه تخصصی ارائه و سپس، تصمیمات لازم، متناسب با آخرین شرایط رسانه‌ای کشور اتخاذ شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیرکشور با تبریک مجدد عید فرخنده میلاد پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق علیه السلام، از تلاش‌های همه اعضا و همکاری‌های دستگاه‌های مختلف اجرائی و اطلاع‌رسانی و از جمله رسانه‌های رسمی و رسانه‌های اجتماعی قدردانی کرد.

وی ضمن اشاره به گزارش اجمالی ارائه شده در جلسه در خصوص آسیب شناسی روند اطلاع رسانی از طرح‌ها و خدمات بسیار مهمی که در جریان سفر رئیس‌جمهور و سایر اعضای دولت افتتاح می‌شود، بر لزوم پیگیری و حتی مستندسازی این طرح‌ها از سوی دستگاه‌های متولی و همچنین همکاری جدی با صدا و سیما در روند تولید و پخش این برنامه سازی‌ها تأکید کرد.

وزیر کشور در همین زمینه خاطر نشان کرد: روند اطلاع رسانی و تبلیغات طرح‌های به ثمر نشسته و در حال اجرا بایستی به گونه‌ای باشد که ضمن اهتمام پیوسته به انعکاس واقعی اقدامات، مردم به عنوان مخاطبان اصلی این خدمات، آثار و دستاوردهای اقدامات بخش‌های مختلف اجرائی را به صورت عینی لمس و درک کنند.

رحمانی فضلی با اشاره به ارائه گزارش‌های رسانه‌ای مثبتی که در خصوص روند بارندگی‌های پائیز در کشور، پروژه‌های افتتاح شده در بخش کشاورزی در خوزستان و همچنین گزارش روند موفق تأمین و ورود کالاهای اساسی و همچنین نهاده‌های تولید به کشور، از تقویت این روندهای رسانه‌ای ابراز رضایت کرد و در عین حال مجدداً بر تقویت روند نظارت مؤثر بر شبکه توزیع برای مقابله با نوسان قیمت کالاها برای مصرف‌کننده نهایی و همچنین استمرار برنامه ریزی‌ها برای اطمینان خاطر از عدم بروز هرگونه احساس کمبود کالا در دو ماه پایانی سال تأکید کرد.

وی همچنین با توجه به گزارش ارائه شده در ستاد در خصوص لغو برخی مقررات مانع از شکل‌گیری ساختارهای منضبط و قابل مدیریت در روند تولید و توزیع کالا و خدمات در کشور گفت: بایستی از سیاست‌گذاری‌های مانع از شکل گیری صحیح یک نظام زنجیره ارزش در کشور چه در بخش تولید و چه در بخش توزیع، اجتناب کرد.

وی در همین زمینه بر ضرورت حمایت رسانه‌ای از برنامه‌ریزی با رویکرد زنجیره‌ای کردن توزیع البته با تأکید بر زنجیره سازی افقی و نه عمودی فعالان بخش توزیع کالا در کشور تأکید کرد.

وزیر کشور ضمن اشاره به گزارشی که از سوی نماینده قوه قضائیه در ستاد در خصوص روند جدی برخورد این قوه با مفاسد اقتصادی ارائه شد، خواستار برنامه‌ریزی و اقدمات مؤثر رسانه‌ای قوه قضائیه برای اطمینان مردم از بازگشت ثروت‌های چپاول شده از سوی اخلالگران اقتصادی شد تا نتیجه اقدامات قوه قضائیه از منظر اقتصادی و انعکاس رسانه‌ای آن برای مردم ملموس باشد.

در این جلسه، وزیرکشور مجدداً بر تشکیل مستمر و منضبط جلسات کارگروه‌های تخصصی ستاد به خصوص کارگروه اقتصادی تأکید کرد.

همچنین در هفتمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، همچنین گزارشی از روند حمل و نقل کالا در مبادی جنوبی کشور ارائه و تصمیمات مقتضی در خصوص چگونگی اطلاع‌رسانی به موقع و مؤثر آن اتخاذ شد.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه