باز محرم رسيد، ماه عزای حسين سينه ‌ی ما می ‌شود، كرب و بلای حسين كاش كه تركم شود غفلت و جرم و گناه تا كه بگيرم صفا، من ز صفای حسين
۱۴۰۰/۷/۷
» اقتصادی » مرتضی بانک: دولت قدردان مرزداران است
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۸:۳۵
 کد خبر: 28143
 132 بازدید

مرتضی بانک: دولت قدردان مرزداران است

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: دولت قدردان مردمان نجیب شهرستان های مرزی و […]

مرتضی بانک: دولت قدردان مرزداران است
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: دولت قدردان مردمان نجیب شهرستان های مرزی و مرزداران بی ادعای کشور است.

به گزارش فرینا، مرتضی بانک که به عنوان نماینده رییس جمهور در سفر استانی به استان آذربایجان در شورای اداری شهرستان شوط حضور یافته بود در جمع مدیران این شهرستان گفت: اقدامات و خدمات دولت تدبیر و امید به گفته مسئولان محلی در این استان و شهرستان های تابعه ارزشمند بوده اگرچه برای رضایت کامل مردم ضروری است همچنان خدمات  فعالیت ها به صورت مستمر ادامه یابد.
وی با اشاره به اینکه آمریکا فکر می کند با تحریم ها مردم را که ضامنین وحدت و پشتیبان و حامی نظام هستند تنبیه می کند گفت: آمریکا مرتکب اشتباه بزرگی شده است. این حرکت توسعه ای در کشور به پشتوانه مردم و حمایت و مشارکت آنها قابل توقف نیست و ضروری است مشارکت مردم در همه صحنه های اقتصادی و سرمایه گذاری افزایش یابد.
بانک ادامه داد: اعتبار گرفتن از بودجه عمومی خوب است اما ظرفیت سازی نمی کند، باید از روش سنتی تامین منابع از طریق فروش نفت فاصله گرفته و برای جذب سرمایه ها به دنبال راهکار مناسب باشیم و به توسعه درونزا و برنامه ریزی در این راستا بیاندیشیم.
وی تاکید کرد: افزایش تولید و ثروت زایی باید با مشارکت  خود مردم باشد تا توسعه پایدار در کشور ایجاد شود.
مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه ایجاد زنجیره های توسعه صنایع کشاورزی یکی از ضروریاتی است که در این شهرستان به آن کمتر توجه شده است گفت: موقعیت ویژه منطقه آزاد ماکو می تواند در پیشرفت کشاورزی تاثیرگذار باشد و  تمام برنامه ها برای استقرار صنایع بر مبنای حفاظت از محیط زیست پیاده سازی و اجرا می شود.
بانک ادامه داد: توسعه گردشگری محور دوم فعالیت های منطقه آزاد ماکو است که باید به آن توجه ویژه داشت. مشاور رییس جمهور تصریح کرد: مهم ترین مرز زمینی و تبادلات کشور در این منطقه قرار دارد و ارائه خدمات ترانزیتی می تواند اشتغالزایی و درآمدزایی بالایی برای مردم به همراه داشته باشد.


برچسب ها :
دسته بندی : اقتصادی
ارسال دیدگاه