زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۵/۱۳
» اجتماعی » اجرای اقدامات جدید برای خوشایندسازی سربازی
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۸:۲۳
 کد خبر: 28124
 193 بازدید

اجرای اقدامات جدید برای خوشایندسازی سربازی

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح از رونمایی از سامانه سرباز ماهر خبر داد.

اجرای اقدامات جدید برای خوشایندسازی سربازی

سردار موسی کمالی درباره این سامانه گفت: سامانه سرباز ماهر با هدف مکانیزه کردن طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه، طراحی و اجرا شده که بر اساس آن در سه دوره قبل، حین و پس از خدمت فعالیت می‌کند.

کمالی درباره ویژگی‌های این سامانه گفت: ارتقاء توانایی جوانان ذکور کشور قبل از خدمت سربازی، بکارگیری سربازان در تخصصشان در حین خدمت سربازی و زمینه سازی برای اشتغال و کارآفرینی جوانان پس از سربازی از ویژگی‌های این سامانه است که البته با مشارکت و همراهی تمامی سازمان‌ها و دستگاه‌ها اجرایی خواهد شد.

وی افزود: ایجاد سامانه سرباز ماهر یک گام جلوتر از خدمت سربازی است، چرا که این سامانه برای افراد ذکور ۱۵ سال است تا بتوانیم توانایی، تخصص و علاقمندی جوانان را ثبت کنیم و بعدا در حین ورود به خدمت سربازی یعنی ۱۸ سالگی این اطلاعات را رصد کرده و با غربالگری و در حین خدمت وظیفه عمومی بتوانیم آن‌ها را توانمند سازیم. در حین خدمت در نیرو‌های مسلح تمام تلاش ما این است تا از تخصص و توانمندی جوانان استفاده کرده و همچنین امکانات خود و ۳۰ سازمان و نهاد دیگر را برای تقویت این توانمندی به کار گیریم.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیرو‌های مسلح رونمایی از این سامانه را در بهبود خدمت سربازی و خوشایندسازی آن موثر دانست و گفت: ستادکل نیرو‌های مسلح همواره از هر طرح و ایده‌ای که سبب ارتقاء کیفیت خدمت سربازی و خوشایند شدن آن شود استقبال خواهد کرد، البته این ایده‌ها نباید خللی به بنیه دفاعی کشور وارد کند.

وی ادامه داد: در عین حال از صاحبان ایده‌ها وطرح‌ها می‌خواهیم که آن را به ستادکل نیرو‌های مسلح ارائه دهند و شهروندان نیز توجه داشته باشند که تنها به طرح‌هایی که از سوی ستادکل نیرو‌های مسلح مورد پذیرش قرارگرفته و اجرایی شده است توجه کنند و به امید احتمال اجرای طرح‌هایی که از سوی دیگر افراد مطرح شده و مورد تایید ستادکل نیست، سربازی خود یا فرزندانشان را دچار مشکل نکنند.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه