زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۵/۱۱
» اجتماعی » آیت الله مکارم شیرازی: درفضای ورزشی برای تبلیغ اسلام باید تلاش کرد /صحنه ها و فیلم های حضور زنان در ورزشگاه ها رسوایی به دنبال داشت
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۱۲:۱۰
 کد خبر: 27621
 156 بازدید

آیت الله مکارم شیرازی: درفضای ورزشی برای تبلیغ اسلام باید تلاش کرد /صحنه ها و فیلم های حضور زنان در ورزشگاه ها رسوایی به دنبال داشت

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: طلاب و روحانیان نباید تبلیغ دین را محدود به منبر و مسجد کنند، بلکه باید از هر فرصت و مکانی برای انجام این کار مهم استفاده شود.

آیت الله مکارم شیرازی: درفضای ورزشی برای تبلیغ اسلام باید تلاش کرد /صحنه ها و فیلم های حضور زنان در ورزشگاه ها رسوایی به دنبال داشت

وی پنجشنبه شب در آیین بزرگداشت سی و هفتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی در قم افزود: اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از هر فرصتی برای ترویج معارف دینی و الهی در جامعه استفاده می کردند و مبلغان و روحانیون باید به این مهم توجه داشته باشند.

آیت الله مکارم شیرازی وظیفه طلاب و روحانیان را ترویج معارف دینی در جامعه عنوان کرد و افزود: اگر امیرالمومنین علی (ع) ۲۵ سال خانه نشین نبودند، دریای عمیقی از علم و معرفت در اختیار انسان ها قرار می گرفت و با محدود کردن خطبه ها و بیانات ایشان چه ظلمی بر امت اسلامی رفت و چرا امروز نباید درس نهج البلاغه به عنوان یکی از دروس رسمی باشد.

وی با اشاره به حضور جمعی از بانوان در ورزشگاه ها بیان کرد: متاسفانه صحنه ها و فیلم های حضور زنان در ورزشگاه ها رسوایی به دنبال داشت و شما نمی توانید حضور زنان در ورزشگاه را کنترل کنید، در حالی که باید از فضاهای ورزشی برای تبلیغ دین استفاده کنیم.

این مرجع تقلید در پایان با بیان اینکه بحمدالله امروز افراد خیری به نام علامه طباطبایی مرکز قرآنی بنا کرده و مجلس باشکوهی را در مراسم سالگرد ایشان برگزار کرده اند، اظهار داشت: در قرآن کریم از کلمه تبلیغ و بلاغ بسیار استفاده شده است و باید تلاش کنیم تا با تبلیغ دین فضای جامعه را روشن کنیم.

آیین سی و هفتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی(ره) و ششمین همایش انجمن علمی ارتباطات و تبلیغ حوزه علمیه قم با حضور جمعی از علما و استادان حوزه های علمیه در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) این شهر برگزار شد.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اسلایدر اصلی , سیاسی
ارسال دیدگاه