باز محرم رسيد، ماه عزای حسين سينه ‌ی ما می ‌شود، كرب و بلای حسين كاش كه تركم شود غفلت و جرم و گناه تا كه بگيرم صفا، من ز صفای حسين
۱۴۰۰/۶/۲۷
» اجتماعی » ۲۰۰ میلیون ساعت پیاده روی زنان آفریقایی برای تهیه آب
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۱۱:۴۱
 کد خبر: 27610
 357 بازدید

۲۰۰ میلیون ساعت پیاده روی زنان آفریقایی برای تهیه آب

دسترسی به آب آشامیدنی سالم، یک حق اساسی برای افراد است. کارشناسان اظهار کردند که تا سال 2020، تخمین زده می‌شود که 1.8 میلیارد نفر با کمبود مطلق آب مواجه شوند.

۲۰۰ میلیون ساعت پیاده روی زنان آفریقایی برای تهیه آب

به گزارش ایسنا به نقل از نیوز، همانطور که نابرابری‌های اقتصادی در سراسر جهان و در داخل کشورها وجود دارد، می‌توان نابرابری‌هایی را در دسترسی به نیازهای اساسی مانند آب آشامیدنی هم مشاهده کرد. کودکان و زنان از مهمترین اقشار آسیب‌پذیر در زمینه عدم دسترسی به آب آشامیدنی هستند.

محققان دریافتند طی مدت زمانی که افراد در جست‌وجوی آب سالم و حمل آن هستند، میلیاردها دلار در نتیجه از بین رفتن فرصت‌های اقتصادی از دست خواهد رفت که باید به آن توجه بیشتری شود.

دسترسی به آب سالم و بهداشتی در منزل، منجر به سلامت، صرفه‌جویی در اقتصاد و زمان خواهد شد و کمک می‌کند تا از چرخه فقر دور باشد.

در کشورهای فقیر که با کمبود آب مواجه هستند، زنان و دختران روزانه ساعات زیادی را صرف آوردن و حمل آب از راه‌های دور می کنند، به طور متوسط، هر زن آفریقایی، روزانه، ۶ کیلومتر راه می‌رود تا آب مورد نیاز خود را به دست آورد و کارشناسان تخمین می زنند که روزانه ۲۰۰ میلیون ساعت برای حمل آب توسط زنان آفریقایی صرف می‌شود.

حمل آب، انرژی بسیاری از فرد می‌گیرد و نیروی بدنی او برای انجام دیگر فعالیت‌ها را از بین می‌برد و دیگر فرصت گذراندن زمان با خانواده، فعالیت‌های مرتبط با مدرسه کودکان و کسب درآمد برای بهبود زندگی را از او می‌گیرد.

عدم دسترسی به آب سالم و بهداشتی، سالانه حدود ۲۶۰ میلیارد دلار در جهان هزینه دارد. روزانه در جهان بیش از ۸۰۰ کودک بر اثر اسهال ناشی از عدم دسترسی به آب سالم جان خود را از دست می‌دهند.

کمبود آب سالم در زمان زایمان و عدم رعایت بهداشت مناسب، با میزان بالای مرگ و میر مادران و نوزادان در کشورهای در حال توسعه مرتبط است. مدیریت یکپارچه از مهمترین موارد برای حل مشکل کمبود آب است و از مهمترین راه‌حل‌ها برای مقابله با کمبود آب، آموزش، استفاده از آب بازیافتی و بهبود سیستم فاضلاب است.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , اسلایدر دوم , بین الملل , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه