باز محرم رسيد، ماه عزای حسين سينه ‌ی ما می ‌شود، كرب و بلای حسين كاش كه تركم شود غفلت و جرم و گناه تا كه بگيرم صفا، من ز صفای حسين
۱۴۰۰/۶/۲۷
» خبر داغ » اعطای جایزه “پروفسور حسابی” به طرح دستگاه آشکارساز هسته‌ای
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۵:۵۲
 کد خبر: 21369
 562 بازدید

اعطای جایزه “پروفسور حسابی” به طرح دستگاه آشکارساز هسته‌ای

طرح پژوهشگر هرمزگانی در جشنواره طرح‌های پژوهشی کشور جایزه معتبر "پروفسور حسابی" را دریافت کرد.

اعطای جایزه “پروفسور حسابی” به طرح دستگاه آشکارساز هسته‌ای

طرح دستگاه آشکارساز هسته‌ای متعلق به دکتر منصور فرهادی، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور هرمزگان و دانشجوی فوق دکترای فیزیک هسته‌ای است. آشکارساز هسته‌ای یکی از دستگاه‌های مهم در تولید رادیوداروها در کشور است.

فرهادی در خصوص این موفقیت اظهار کرد: این گواهینامه را آکادمی علوم و تکنولوژی ایران پس از بررسی آثار پژوهشی برتر به پژوهشگران برجسته کشور اهدا می‌کند.

وی گفت: دتکتورهای هسته‌ای در دستگاه آشکارساز تمامی فرآیندهای هسته‌ای مانند ذرات و مواد رادیواکتیو را دنبال می‌کند که در تولید انواع داروها نقش مهمی دارند.

فرهادی اظهار کرد: بعد از تحریم‌های آمریکا در حوزه دارویی، تولید رادیو دارو با این دستگاه مورد توجه سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بیش از هزار مرکز پزشکی هسته‌ای در کشور وجود دارد و سالانه یک میلیون نفر از این مراکز خدمات پزشکی دریافت می‌کنند.

آثار برگزیده پژوهشگران برتر کشور بزودی در پایگاه اینترنتی آکادمی بین‌المللی علوم و تکنولوژی ایران در اینجا قابل مشاهده است.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : خبر داغ , علمی
ارسال دیدگاه