زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۴
» اجتماعی » کمبود وسایل دیالیز در بیمارستان امام خمینی کرج
تاریخ انتشار : 2018/10/13 - 22:14
 کد خبر: 21030
 220 بازدید

کمبود وسایل دیالیز در بیمارستان امام خمینی کرج

نائب رئیس شورای اسلامی کار بیمارستان امام خمینی (ره) کرج گفت: 125 بیمار دیالیزی به طور مرتب به این بیمارستان مراجعه می‌کنند، اما مشکلات اخیر بیمارستان و کمبود برخی وسایل مصرفی باعث شده جان این بیماران در هنگام دیالیز به خطر بیفتد.

کمبود وسایل دیالیز در بیمارستان امام خمینی کرج

قاسم طاهری افزود: متأسفانه مشکلات بیمارستان امام خمینی(ره) کرج، عدم پرداخت حقوق پرسنل و وعده و وعیدهای بیهوده مسئولان استان همچنان ادامه دارد و هیچ قدمی برای این بیمارستان برداشته نمی‌شود.

طاهری افزود: اخیراً هم مشکل جدیدی پیش آمده و شرکتی که تجهیزات مورد نیاز را در اختیار بیمارستان قرار داده به علت عدم پرداخت اقساط این تجهیزات قصد دارد تجهیزات فروخته شده را پس بگیرد.

وی ادامه داد: این دسیسه برخی نهادها در استان است و قصد دارند با این کار بیمارستان را خالی از تجهیزات عنوان و بیمارستان امام خمینی(ره) را یک بیمارستان ورشکسته اعلام کنند. این تجهیزات سرمایه بیمارستان است و نباید از بیمارستان خارج شود.

طاهری در بخش دیگری از صحبت‌های خود از مراجعه مداوم 125 بیمار دیالیزی به این بیمارستان گفت و تصریح کرد: متأسفانه مشکلاتی در تأمین برخی لوازم مصرفی مورد نیاز دیالیز به وجود آمده و همین موضوع جان این بیماران را به خطر انداخته است.

وی اضافه کرد: به عنوان نمونه بیماران دیالیزی در زمان دیالیز باید هر دو ساعت یک بار دیالیز شوند ولی ما به دلیل کمبود وسایل این زمان را به هر چهار ساعت یک بار افزایش داده‌ایم.

طاهری در خصوص اینکه بیمارستان امام خمینی (ره) کرج بیشتر محل مراجعه قشر متوسط به پایین این کلانشهر است نیز گفت: طبق اساسنامه بیمارستان، 35 درصد خدمات این بیمارستان با توجه به وقفی بودن قسمتی از آن باید به خانواده‌های محروم اختصاص یابد اما از زمانی که بیمارستان زیر نظر سازمان همیاری‌ شهرداری‌های استان قرار گرفته این بند اجرا نشده است.

بیمارستان امام خمینی کرج 500 پرسنل دارد که 10 ماه است حقوق نگرفته‌اند و اکنون این مشکل وارد ماه یازدهم شده است. جالب اینجاست بیمارستان امام خمینی(ره) سال‌هاست که به مردم خدمت‌رسانی کرده اما سوال برانگیز است که چرا برخی مسئولان استان در قبال آن فقط شعار می‌دهند و قدمی برای آن بر نمی‌دارند و دیگر اینکه برخی مسئولین اعلام می‌کنند البرز با کمبود تخت بیمارستانی مواجه است ولی برای این بیمارستان کاری انجام نمی‌شود.

این بیمارستان دارای بهترین تجهیزات آنژیوگرافی است؛ مدتی پیش هم 40 میلیارد تومان تجهیزات جدید برای این بیمارستان خریداری شد که اکنون قیمت آن به توجه به افزایش نرخ ارز به 200 میلیارد تومان رسیده است و این در حالی است که در مزایده اخیر قیمت پایه برای این بیمارستان 17 هزار مترمربعی 217 میلیارد تومان تعیین شده است.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه