زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۱۴
» تله تایپ » واکنش نهاوندیان به سخنان اخیر آیت‌الله مکارم شیرازی
تاریخ انتشار : 2018/10/11 - 16:25
 کد خبر: 20732
 564 بازدید

واکنش نهاوندیان به سخنان اخیر آیت‌الله مکارم شیرازی

محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با بیان این‌که گزارش‌های بانک مرکزی بسیار به انتخاب‌های مردم کمک می‌کند، گفت: حتما مردم برای حفظ اندوخته‌های‌شان با ارائه گزینه‌های کم ریسک‌تر، به آن گزینه‌ها مراجعه خواهند کرد.

واکنش نهاوندیان به سخنان اخیر آیت‌الله مکارم شیرازی

تلاطم و نوسانات بازار ارز بخش های مختلف حوزه اقتصادی کشور را تحت تأثیر قرار داد و به نرخ تورم دامن زد.

افزایش نرخ تورم اثرات مستقیم روی زندگی روزمره مردم دارد و خانواده ها را با چالش ها عدیده ای مواجه می کند.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه مشکل گرانی کمر جامعه را شکسته است گفت: هم مردم و هم دولت در مشکلات گرانی سهمی دارند. معلوم می‌شود دولت در بالا و پایین رفتن بازار ارز نقش دارد، مسئولان باید مشکلات را به مردم صادقانه بگویند.

محمد نهاوندیان درباره این گفته آیت الله مکارم شیرازی که «دولت در بالا و پایین رفتن نرخ ارز نقش دارد» گفت: به این نقل قول نمی توان استناد کرد، دولت نهایت تلاش خود را برای منطقی کردن نرخ ارز انجام داده و می دهد. انشاءالله همچنان سیاست ها جلو می رود و به آثار بهتری منجر خواهد شد.

نهاوندیان درباره زمان به ثبات رسیدن تکانه های بازار ارز بعد از عملیاتی شدن راهکار ویژه مالی اروپا و تصویب لوایح چهارگانه در مجلس گفت: مسئول مدیریت بازار ارز بانک مرکزی است، باید مرتب گزارش ها را ارائه کند. این گزارش ها بسیار کمک می کند به انتخاب هایی که مردم انجام می دهند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور اظهار کرد: به هر حال مردم دغدغه منطقی درباره حفظ قدرت خرید اندوخته های شان دارند و به این مسئله حساس هستند.

حتما با ارائه گزینه های کم ریسک تر، مردم به آن گزینه ها مراجعه خواهند کرد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
  • اصغر

    تاریخ : 12 - اکتبر - 2018

    شما شکمتون سیره از وضع ما بدبخت بیچاره ها خبر ندارید .اخه این چه وضعیتی .تقصیر دولت نیست تقصیر بانکه یعنی چی .کی تو این مملکت پاسخگو هست .اقای نهاوندیان هیچ جایی استخدام نداره .جایی پول نیست.نون و تخم مرغ هم نمیشه خرید .آیت الله مکارم شیرازی بیشتر از شما با مردم در ارتباطه .ایشون بهتر میدونه چه وضعیتی .شما اگه از مقامتون بیایید پایین برید بین مردم اونوقت میفهمید چه خبره


    پاسخ

ارسال دیدگاه