زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۱۳
» بین الملل » لاوروف: نباید در تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه تعجیل کرد/دستور عفو اسد گامی در مسیر آشتی است
تاریخ انتشار : 2018/10/09 - 18:32
 کد خبر: 20457
 196 بازدید

لاوروف: نباید در تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه تعجیل کرد/دستور عفو اسد گامی در مسیر آشتی است

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که موسکو هیچ دلیلی برای تعجیل در روند تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه نمی‌بیند و سرعت بخشیدن به روند تشکیل آن هیچ سودی ندارد.

لاوروف: نباید در تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه تعجیل کرد/دستور عفو اسد گامی در مسیر آشتی است

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از پایگاه خبری العهد، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با میروسلاو لایچاک، همتای اسلواکیایی خود در مسکو اظهار کرد: ما بر این عقیده‌ایم که هیچ دلیلی برای سرعت بخشیدن به روند تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه و تعیین یک برنامه زمانی برای شروع این کار وجود ندارد و مهمترین چیز در این باره کیفیت آن است. سازمان ملل مانند بسیاری از درگیری‌های دیگر در این باره اقدام نمی‌کند. شتابزدگی و ساختگی عمل کردن در اغلب موارد منجر به تحقق نیافتن اهداف مورد نظر می‌شود.

وی افزود: ما به فعالیت‌مان در این زمینه ادامه می‌دهیم و نمایندگان‌مان نیز همچنان با همکاری ترکیه و ایران با تمامی طرف‌های مربوطه، ازجمله مقامات سوریه و نمایندگان سازمان ملل در ارتباط‌ هستند.

لاوروف تصریح کرد: این کمیته باید شامل دولت سوریه، جامعه مدنی و به ویژه اپوزیسیون شود.

این مقام روس ادامه داد: روسیه حل و فصل فوری مساله سوریه بر اساس قطعنامه شماره ۲۲۵۴ سازمان ملل را تایید می‌کند.

وزیر خارجه روسیه همچنین در واکنش به اقدام ریاست جمهوری سوریه در رابطه با عفو عمومی سربازان فرار کرده از خدمت گفت: این اقدام گامی در جهت تحقق آشتی ملی سوریه و فراهم کردن شرایط مناسب برای بازگشت پناهندگان و آوارگان سوری در خارج و داخل این کشور به خانه‌های خود است و مسکو نیز از آن استقبال می‌کند.

رئیس جمهوری سوریه امروز (سه‌شنبه) دستور عفو عمومی افراد فراری از خدمت سربازی چه در داخل و چه در خارج از این کشور را صادر کرد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : بین الملل
ارسال دیدگاه