زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۳۱
» اقتصادی » کاهش قیمت خودرو های وارداتی و داخلی در بازار / جدول قیمت خودرو
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ - ۱۰:۵۴
 کد خبر: 19570
 704 بازدید

کاهش قیمت خودرو های وارداتی و داخلی در بازار / جدول قیمت خودرو

امروز نیز قیمت برخی از خودرو های داخلی و حتی وارداتی با کاهش مواجه بود هر چند که این کاهش نسبت به روز گذشته شیب کمتری داشت اما پیش بینی می شود تا با ادامه روند کاهش قیمت دلار و یا حتی ثبات قیمت آن در آینده شاهد کاهش بیشتر قیمت خودرو در بازار باشیم.

کاهش قیمت خودرو های وارداتی و داخلی در بازار / جدول قیمت خودرو

به گزارش تدبیر تازه نیوز بررسی ها از بازار خودرو داخلی نشان می دهد که قیمت برخی از خودروها مانند پژو ۲۰۶، سمند ال ایکس ، پژو ۲۰۷ دنده ایی و پژو ۲۰۶ وی ۸ بین ۱ تا ۳ میلیون تومان کاهش قیمت را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.

در همین راستا سعید موتمنی رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران با بیان اینکه هم اکنون خریدار در بازار خودرو بسیار کم است و بیشتر افراد فروشنده هستند خاطر نشان کرد: اگر وضعیت قیمت ارز باز هم روند کاهش را تجربه کند در بازار فروشندگان بیشتری را خواهیم دید و این نکته باعث کاهش قیمت خودرو نیز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این شرایط اگر خودرو سازان نیز نسبت به عرضه خودرو به بازار اقدام کنند شاهد ریزش شدید قیمت ها خواهیم بود ادامه داد: هم اکنون فقط خودروهایی که توسط مردم خریداری شده بود به بازار عرضه شده ولی اگر در همین شرایط خودروسازان نیز اقدام به عرضه خودرو به صورت فروش فوری و یا تحویل های نزدیک ۱ و یا ۲ ماهه کنند می توان انتظار داشت که شاهد ریزش شدید قیمت ها و بازگشت آن به چند ماه پیش باشیم .

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر وضعیت قیمت خودروهای وارداتی در بازار نیز گفت: از روز گذشته قیمت این خودروها نیز در بازار ریزش داشته و در مواردی نیز شاهد کاهش ۴۰ میلیون تومانی قیمت ها بودیم.

وی ادامه داد: هم اکنون قیمت خودروی کیا اسپورتیج از ۵۸۰ میلیون به ۵۳۵ ، هیوندایی النترا از ۳۹۰ به ۳۴۰ و فولکس تیگوان از ۷۳۰ میلیون تومان به ۶۸۰ میلیون کاهش یافته است که در صورت کاهش قیمت ارز در روزهای آینده پیش بینی می شود تا قیمت خودروهای وارداتی نیز کاهش بیشتری داشته باشد.

بر اساس این گزارش قیمت برخی از محصولات داخلی بر اساس اعلام اتحادیه خودروی تهران در بازار مطابق جدول زیر است.

منبع: عصر ایران


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصادی , خبر داغ , خودرو
ارسال دیدگاه