زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۴/۵
» اجتماعی » از ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس تا تکریم سالمندان در متروی تهران
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۱ - ۱۸:۱۳
 کد خبر: 19520
 818 بازدید

از ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس تا تکریم سالمندان در متروی تهران

ايستگاه هاي متروي تهران و حومه در مهر ماه 1397 ، ميزبان برنامه هاي متنوع فرهنگي و اجتماعي بودند كه از آن ميان مي توان به برگزاري ويژه برنامه هاي هفته دفاع مقدس، روز آتش نشاني ، برپايي نمايشگاه آثار هنري جانبازان اعصاب و روان و تكريم سالمندان اشاره كرد.

از ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس تا تکریم سالمندان در متروی تهران

محسن محمدیان مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در این خصوص گفت: نمایشگاه دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان «راه بی نهایت» با همکاری سازمان حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران و مشارکت شهرداری منطقه شش در ایوان انتظار ایستگاه میدان ولی عصر (عج) برگزار شد.

وی هدف از اجرای این برنامه را ترویج فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: در این نمایشگاه که ازشنبه ۳۱ شهریور تا ۵ مهر ماه۹۷ برگزار شد، دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در غرفه های متنوعی مانند کتاب، عکس، آثار حجمی و نمایش آخرین دستاوردهای ارتش در زمینه دفاعی و هم چنین اجرای برنامه روایت گری از ایثار و جانفشانی های ارتش به نمایش گذاشته شد.

محمدیان افزود: این نمایشگاه از ساعت ۹ تا ۱۷ میزبان مسافران ایستگاه متروی میدان ولی عصر (عج) در ایوان انتظار بود.

**حضور آتش نشانان داوطلب در ایستگاه های منتخب مترو

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه از برپایی میزهای مشاور و نمایشگاه عکس از عملیات‌های واقعی آتش نشانان همزمان با روز آتش نشان خبر داد و افزود: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با مشارکت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران روز شنبه ۷ مهرماه ۹۷ همزمان با روز آتش نشانان با حضور در ۵ ایستگاه منتخب متروی تهران به توزیع اقلام فرهنگی آتش نشانی پرداختند و به سئوالات شهروندان و مسافران در خصوص موضوعات ایمنی پاسخ دادند.

وی تصریح کرد: آتش نشانان داوطلب ازساعت ۹ صبح تا ۱۶ بعدازظهر در ایستگاه صادقیه، امام خمینی(ره)، دروازه دولت، تئاتر شهر، تجریش به شهروندان و مسافران محترم خدمات ارائه دادند. همچنین در این روز نمایشگاه عکس در ۲ ایستگاه امام خمینی (ره)و پانزده خرداد هم برپا شد که در آن عکس هایی از عملیات‌های واقعی آتش نشانان در معرض دید مسافران متروی تهران قرار گرفت.

**نمایشگاه آثار هنری جانبازان اعصاب و روان در متروی تهران

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در خصوص برپایی نمایشگاه آثار هنری جانبازان  اعصاب و روان در ایوان انتظار واقع در ایستگاه متروی میدان حضرت ولی عصر (عج) نیز گفت: نمایشگاه آثار هنری جانبازان اعصاب و روان با عنوان “به تماشا” با هدف ترویج فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس همزمان با ماه محرم و مصادف با سالگرد هفته دفاع مقدس از روز یکشنبه ۸ مهر ماه۹۷ به مدت سه روز از ساعت ۱۵:۳۰تا ۱۸:۳۰ در ایوان انتظار واقع در ایستگاه متروی میدان حضرت ولی عصر (عج) برگزار شد.

وی با اشاره به حضور هنرمندان جانبازان در کنار آثار هنری شان خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه آثار هنری جانبازان اعصاب و روان، اعم از تابلوهای نقاشی، تابلوهای کاشی معرق، کیف‌های چرمی، تابلوهای سفالی، عروسک‌های نمدی و سازه‌های چوبی در معرض دید علاقمندان گذاشته شده بود.

**اجرای ویژه برنامه های روز سالمند

محسن محمدیان در ادامه با اشاره به مناسبت روز سالمند (۹ مهر ماه ۱۳۹۷) افزود: به مناسبت این روز برنامه هایی در ایستگاه های منتخب متروی تهران برگزار شد.

وی افزود: توجه و تکریم به قشر سالمند هدف اصلی اجرای این برنامه‌ها بود چرا که در فرهنگ ما؛ سالمندان از جایگاه ویژه‌ای همراه با احترام برخوردار هستند و این افراد با رسیدن به سنین کهنسالی نیازمند توجه بیشتر می‌باشند.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطر نشان کرد: در این راستا و به جهت تکریم از مقام سالمندان، معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برنامه‌های متنوعی را با عنوان “سایه‌های مستدام” در ایستگاه‌های منتخب برگزار کرد. برنامه دورهمی یکی از این برنامه‌ها بود که با مشارکت سرای محله دیلمان در ایستگاه‌های شهرری و جوانمرد قصاب ویژه مسافران سالمند مترو برگزار شد. در این برنامه سالمندان عزیز ضمن بیان تجربه‌های خود از سال‌های زندگی، از مشاوره رایگان کارشناسان امور خانواده بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه در برنامه‌ای دیگر و با مشارکت موسسه خیریه کهریزک در ایستگاه‌های امام خمینی (ره)، دروازه دولت و تئاتر شهر، پرسنل شاغل در معاونت فرهنگی و اجتماعی بهره برداری مترو با اهدای شاخه گل به استقبال مسافران سالمند رفتند افزود: همچنین با هدف ارتقای فرهنگ سلامت و افزایش سلامتی جسمانی سالمندان محترم ایستگاه سلامت سالمند با حضور کارشناسان حوزه سلامت برگزار شد. در این برنامه ضمن انجام غربالگری و تست فشار و قند خون، خدمات مشاوره به صورت رایگان ارائه شد.

محمدیان خاطر نشان کرد: ایستگاه سلامت سالمند که با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۲ تهران و مشارکت دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران برگزار شد و در روزهای ۱۰ و ۱۱ مهر ماه ۹۷ در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) پذیرای مسافران سالمند بود.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , حمل و نقل , خبر داغ
ارسال دیدگاه