زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۸
» اجتماعی » 19000 معتاد متجاهر در تهران
تاریخ انتشار : 2018/10/02 - 16:02
 کد خبر: 19319
 515 بازدید

19000 معتاد متجاهر در تهران

سرپرست بهزیستی استان تهران از وجود ١٩٠٠٠ معتاد متجاهر در استان تهران خبر داد و گفت: با توجه به مصوبه استانداری تهران از اواخر سال گذشته، همه شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه موظف هستند تا پایان سال ظرفیت ۳۰۰ نفر برای پذیرش معتادان متجاهر فراهم کنند.

19000 معتاد متجاهر در تهران

داریوش بیات نژاد در مورد ساماندهی معتادان متجاهر همزمان با آغاز فصل پاییز و زمستان از فعالیت سه مرکز ماده ۱۶ در تهران خبر داد و گفت: این سه مرکز به طور حرفه ای در بحث درمان معتادان متجاهر مشغول فعالیت هستند و تاکنون نزدیک به ۸ هزار نفر را پذیرش کرده‌اند.

وی با بیان اینکه طی یکی دو هفته آینده نیز برای ۷۰۰ ظرفیت از مراکز، معتادان متجاهر ساماندهی و غربالگری می شوند، افزود: بر اساس آمارها نزدیک به ١٩٠٠٠ معتاد متجاهر در سطح استان تهران و ١۵٠٠٠ معتاد متجاهر در شهر تهران حضور دارند و برنامه ریزان و تصمیم‌سازان برای ساماندهی آنها تصمیم جدی دارند.

سرپرست بهزیستی استان تهران با بیان اینکه اختصاص فضای بیشتر برای ساماندهی معتادان نیازمند همکاری شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر، شهرداری و وزارت کشور است اظهار کرد: فضاهایی وجود دارند که باید آماده سازی شوند و نیازمند بازسازی و مرمت هستند.

بیات نژاد تاکید کرد: با توجه به مصوبه استانداری در ابتدای امسال و اواخر سال گذشته، همه شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه موظف هستند ظرفیت ۳۰۰ نفر برای پذیرش معتادان متجاهر فراهم کنند. تا کنون چند شهرستان این آمادگی را اعلام کردند اما تا پایان سال این ظرفیت باید در همه شهرستانها ایجاد شود.

به گفته وی، درمورد صدور مجوز برای بخش خصوصی هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و علاقه مندان می‌توانند برای هم افزایی بیشتر با بهزیستی اقدام کنند.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , حوادث , خبر داغ
ارسال دیدگاه