زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۹/۷
» اجتماعی » سردار رحیمی تشریح کرد: جزئیات دستگیری باند شادی»
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۰ - ۱۳:۰۸
 کد خبر: 19278
 187 بازدید

سردار رحیمی تشریح کرد: جزئیات دستگیری باند شادی»

سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت جزئیات دستگیری برخی از مخلان اقتصادی را تشریح کرده و از شناسایی و احضار گردانندگان سایت‌های قیمت‌گذاری آنلاین سکه و ارز خبر داد.

سردار رحیمی تشریح کرد:  جزئیات دستگیری باند شادی»

سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح دستگیری سارقان و زورگیران درباره اقدامات پلیس در برخورد با مخلان نظم و امنیت اقتصادی اظهار کرد: پلیس در همراهی با دولت و در هماهنگی با قوه قضاییه و بانک مرکزی اقدام به شناسایی مخلان نظم و امنیت اقتصادی کرده است.

وی با اشاره به جزئیات دستگیری باند طلافروشی شادی که اقدام به کلاهبرداری از بیش از ۴۰۰۰ نفر کرده بود، گفت: طلافروشی به نام شادی از حدود ۱۹ سال پیش در شرق تهران فعال بود. این طلافروشی طلای شهروندان را از آنها گرفته و سودشان را به شهروندان پرداخت می‌کرد که در همین راستا نیز تا همین چند ماه تا ۳۰ درصد نیز به برخی مالباختگان سود پرداخت کرده بود.

رحیمی با بیان اینکه بعد از سال‌ها این طلافروشی دچار مشکل شده و دیگر توان پرداخت سود سرمایه‌گذارانش را نداشت، گفت: به همین دلیل این فرد با میلیاردها تومان سرمایه قصد فرار از تهران را داشت اما با پیگیری مأموران در شیراز دستگیر شد.

رحیمی با بیان اینکه این باند ۴۰۲۰ شاکی دارد، گفت: تاکنون ۸۰۰ نفر از شکات این فرد شناسایی شده‌اند اما لازم است که برای دریافت طلب خود حتما ادله محکمی به پلیس ارائه کنند.

کلاهبرداری ۱۰۰ میلیارد تومانی سکه ثامن

رحیمی در پاسخ به پرسشی درباره کلاهبرداری سکه ثامن نیز اظهار کرد: این شرکت از سال‌ها پیش در استان‌های غربی کشور فعالیت داشت. در سال ۹۷ فعالیت خود را در تهران نیز آغاز کرد و اقدام به جذب سرمایه کرد. پلیس فتا پرونده این فرد را بررسی کرده و مشخص شد که بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان از ۳۰۰۰ نفر کلاهبرداری کرده است.

رحیمی با بیان اینکه متهم اصلی این پرونده از کشور خارج شده است، گفت: این فرد بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان دارایی داشت که توقیف شده اما همان طور که گفتم از بیش از ۳۰۰۰ نفر، ۳۰۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است.

شناسایی گردانندگان سایت‌های قیمت‌گذاری سکه

رئیس پلیس پایتخت درباره سایت‌های قیمت‌گذاری سکه اظهار کرد: بیش از ۱۵ سایت که اقدام به قیمت‌گذاری سکه و ارز کرده و از این طریق سبب اخلال در وضعیت اقتصادی شده بودند، شناسایی شده و گردانندگان آنها با هماهنگی بانک مرکزی و دستگاه قضایی یا به پلیس احضار شده یا احضار خواهند شد و یا دستگیر شده‌اند.

رحیمی با تاکید بر اینکه پلیس معاملات کاغذی را تحت کنترل داشته و با آنها برخورد می‌کند، گفت: متاسفانه اقدامات این سایت‌ها و کانال‌ها روی حباب دروغین قیمت سکه تاثیر بسیاری داشت.


برچسب ها : ,
دسته بندی : اجتماعی , حوادث , خبر داغ
ارسال دیدگاه