زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۲۷
» اقتصادی » پسته خام به بازار آمد: کیلویی ۷۵ هزار تومان!
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ - ۱۹:۴۲
 کد خبر: 19178
 182 بازدید

پسته خام به بازار آمد: کیلویی ۷۵ هزار تومان!

یک مقام مسئول گفت: قیمت‌ میوه در مغازه‌ها با شایعات منتشر شده در فضای مجازی، مغایرت دارد.

پسته خام به بازار آمد: کیلویی ۷۵ هزار تومان!

اسدالله کارگر، رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، درباره آخرین تحولات بازار میوه و صیفی اظهار کرد: طی روزهای اخیر، قیمت سیب زمینی و گوجه فرنگی تحت تاثیر عوامل مختلف با نوساناتی در بازار روبرو شده است.

وی افزود: قیمت‌های موجود در مغازه ها با شایعات فضای مجازی مغایرت دارد، چراکه قیمت میوه در خرده فروشی‌ها بسیار ارزان‌تر از قیمت اعلام شده در فضای مجازی است.

 

کارگر نرخ هر کیلو انجیر زرد را ۶ تا ۱۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت هر کیلو انگور بی دانه زرد ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار، انگور بی دانه قرمز ۵ تا ۱۵ هزار، انگور مهری ۴ تا ۶ هزار و ۵۰۰، آلو شابلون ۵ تا ۹ هزار، توت فرنگی ۸ تا ۱۸ هزار، خیار گلخانه یک هزار تا ۲ هزار و ۸۰۰، سیب گلاب ۳ تا ۸ هزار، سیب لبنانی زرد ۴ تا ۹ هزار، سیب لبنانی قرمز ۳ تا ۸ هزار، شلیل شبرنگ ۴ تا ۹ هزار، شلیل شمس ۴ تا ۱۰ هزار، هلو انجیری ۴ تا ۹ هزار، هلو زعفرانی ۵ تا ۱۰ هزار و گلابی بیروتی و شاه میوه ۷ تا۱۷ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به نرخ سایر میوه ها در بازار بیان کرد: هر کیلو پسته تازه با نرخ ۵۰ تا ۷۵ هزار، خرمالو ۴ تا ۸ هزار، زغال اخته ۹ تا ۲۲ هزار، لیموشیرین ۴ تا ۶ هزار، نارنگی تخم ژاپنی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار و ۵۰۰، موز ۷ تا ۹ هزار، خربزه ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰، طالبی یک هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰ و هندوانه ۴۰۰ تا یک هزار و ۱۰۰ تومان در میدان عرضه می شود.

وی نرخ هر کیلو بادمجان دلمه ای را یک هزار تا ۲ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: همچنین قیمت هر کیلو بادمجان گلخانه ای ۲ تا ۴ هزار و ۵۰۰، بادمجان قلمی یک هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، بامیه ۳ تا ۴ هزار و ۵۰۰،پیاز زرد یک هزار تا ۲ هزار و ۲۰۰، سیب زمینی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، سیر خشک ۴ تا ۹ هزار، فلفل تند ریز ۳ تا ۷ هزار، فلفل دلمه رنگی ۵ تا ۱۲ هزار و فلفل دلمه سبز ۴ تا ۶ هزار تومان است.

کارگر ادامه داد: هم اکنون نرخ هر کیلو کاهو پیچ سالادی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰،کاهو رسمی یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۷۰۰،کدوحلوایی یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰،کدو مسمایی یک هزار تا ۲ هزار و ۷۰۰،کرفس ۲ هزار تا ۳ هزار،کلم بروکلی ۴ تا ۱۱ هزار،کلم سفید و قرمز ۷۰۰ تا ۲ هزار و ۲۰۰،گوجه زیتونی ۷ تا ۱۵ هزار،گوجه فرنگی گلخانه ۴ تا ۷ هزار،گوجه فرنگی نو ۳ تا ۵ هزار، لوبیا سبز ۳ تا ۴ هزار و ۵۰۰، لیموترش ریز ۸ تا۱۳ هزار، لیموترش سنگی ۳ تا ۸ هزار و هویج ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۶۰۰ تومان است.

به گفته وی؛ نرخ هر کیلو سبزی خوردن یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ و سبزی جور(پلو،آش،قورمه) یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی قیمت میوه در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به آنکه عواملی نظیر افزایش نرخ ارز، مشکلات حمل و نقل، عرضه و تقاضا، صادرات و… در نوسان قیمت میوه دخیل است، نمی‌توان پیش بینی راجع به وضعیت بازار داشت.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصادی , بازار , خبر داغ
ارسال دیدگاه