زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۱۳
» اجتماعی » کارت منزلت برای تمام بازنشستگان صادر می شود
تاریخ انتشار : 2018/10/01 - 17:54
 کد خبر: 19165
 211 بازدید

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد

کارت منزلت برای تمام بازنشستگان صادر می شود

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: همسان‌سازی حقوق سالمندان، نیازمند ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است.

کارت منزلت برای تمام بازنشستگان صادر می شود

جمشید تقی‌زاده پیش از ظهر امروز در نشست با کانون‌های بازنشستگان و مسئولان در خانه امید شهرستان ساری، با بیان اینکه باید خانه‌های سالمندی را در کشور طراحی کنیم اظهار کرد: طبق سرشماری سال ۹۵ حدود ۱۰ درصد جمعیت کشور سالمند هستند و تعداد آنها رو به افزایش است به طوریکه تا سال ۲۰۴۰ بر اساس کارشناسی‌های صورت گرفته به ازای هر سه فرد یک سالمند در کشور زندگی خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه ۲۰ درصد بازنشستگان کشور را سالمندان تشکیل می دهند، تصریح کرد: گیلان با بیشترین و سیستان و بلوچستان با کمترین جمعیت سالمندی روبه رو است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور بر لزوم توجه به عزت اجتماعی و بهبود سلامت سالمندی تاکید و با بیان اینکه برای تمامی بازنشستگان کارت منزلت صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: ایجاد شهر دوستدار سالمند نیز برای ارائه خدمات ضروری بوده و در همین راستا احداث پارک موزه بازنشستگان، مجموعه های رفاهی و کانون های مورد نیاز در دهکده سلامت در دستور کار قرار دارد.

تقی‌زاده با اشاره به اینکه تامین ۲۰ هکتار زمین برای ساخت دهکده سلامت در مازندران در دست اقدام است، گفت: در این دهکده مجموعه‌های ورزشی و رفاهی ویژه بازنشستگان با تامین اعتبار از ردیف بخش های شرکتی، احداث می شود و تمامی نیازمندی‌های درمانی، اورژانس، هتلینگ و غیره نیز درنظر گرفته خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای تصویب قانون جامع خدمات کشوری به طور جدی پیگیر هستیم به همسان سازی حقوق نیز اشاره و خاطرنشان کرد: برای اجرای دقیق همسان سازی حقوق، ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است و امیدواریم تا سال ۹۸ حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان آن تامین شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور گفت: ۹۵ درصد بازنشستگان زیر دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان حقوق دریافت می کنند و امیدواریم با تصویب قانون جامع خدمات کشوری عدالت و همسان سازی نظام خدمات و پرداخت محقق می شود.

تقی زاده با اشاره به اینکه طی سال گذشته به ۳۰۰ هزار نفر در کشور تسهیلات پرداخت شد و امسال نیز این امر برای ۴۰۰ هزار نفر دیگر صورت خواهد گرفت، اظهار کرد: تسهیلات ۲۶ هزار و ۵۰۰ نفر چند روز گذشته به حساب آنان پرداخت شده است و از ماه آینده به ۳۳ هزار نفر دیگر پرداخت خواهد شد.

وی از ایجاد خانه‌های امید در بوستان های شهری خبر داد و گفت: این خانه‌ها با همکاری شهرداری‌ها در بهترین پارک‌های هر شهر ایجاد و امکاناتی برای بازنشستگان مقرر می شود.

حسن خیریان‌پور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران نیز در این جلسه اظهار کرد: بازنشستگان باید در این جلسات مشکلات را بیان کنند و ما باید خبرهای نوید بخشی که رفع کننده مسائل و مشکلات بازنشستگان است را به آنها بازگو کنیم.

وی با بیان اینکه بازنشستگی برای تمامی مسئولان به وقوع خواهد پیوست و به همین دلیل باید برای رفع این گروه از افراد تلاش بیشتری کرد، گفت: آنچه که امروز یک بازنشسته به آن نیاز دارد آرامش فکری و ذهنی است و مسائلی چون همسان سازی حقوق و بیمه مکمل حق بازنشستگان است.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , خبر داغ
ارسال دیدگاه