زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۹/۱۰
» اقتصادی » شاهکار بورس در روز افول سکه و دلار
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ - ۱۵:۲۲
 کد خبر: 18891
 453 بازدید

شاهکار بورس در روز افول سکه و دلار

بازار طلا و ارز در روز باشکوه بورس تهران راه سقوط در پیش گرفت و بازگشت طلا، سکه و دلار به کانال‌های پایین تر را به نظاره نشست. این در حالیست که در بازار پر سود این روزها، رکوردهای تازه به ثبت رسید.

شاهکار بورس در روز افول سکه و دلار

به گزارش شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تهران، دلار آمریکا (تا لحظه تنظیم این خبر) با اُفت ۸۲۹ تومانی و عقب نشینی به کانال پایین‌تر تا ۱۶ هزار و ۷۱۰ تومان هم کاهش یافت. یورو نیز با کاهش ۹۱۵ تومانی به ۱۹ هزار و ۴۶۶ تومانی رسید.
در همین حال بازار سکه نیز یکپارچه رخت سرخ بر تن کرد. سکه امامی که لحظاتی به کانال ۴ میلیونی نیز سقوط کرده بود، با کاهش ۱۳۰ هزار تومانی و اندکی نوسان در قله ۵ میلیونی آرام گرفت.

سکه بهار آزادی با ریزش ۱۵۰ هزار تومانی و نیم سکه با کاهش ۱۴۰ هزار تومانی به ترتیب ۴ میلیون و ۸۵۱ هزار تومان و ۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان قیمت گذاری شدند. ربع سکه و سکه گرمی هم با کاهش ۳۰ و ۱۰ هزار تومانی تا یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان و ۶۹۰ هزار تومان عقب نشستند.
رنگ پریدگی فلز زرد بیش از سایرین عیان شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار با بیش از ۲۴ هزار تومانی به ۴۶۴ هزار و ۴۰ تومان رسید.

پرواز بلند شاخص بورس در روز باشکوه بازار سرمایه

بازار خوش رنگ و لعاب بورس تهران در روز افول قیمت‌های سکه و طلا، با جهشی تاریخی رکوردهای قبلی را شکست و بالاتر از ارتفاع ۱۸۷ هزار واحدی ایستاد.
روز باشکوه بورس تهران امروز درحالی رقم خورد که شاخص با پرواز بلند ۶۷۷۰ واحدی، رکورد قبلی را شکست و در ارتفاع ۱۸۷ هزار و ۴۰۶ واحدی قرار گرفت.

پیش از این، ‌رکورد بیشترین رشد شاخص کل به کمتر از ۲۰ روز قبل برمی‌گردد که با رشد با رشد ۶۴۸۳ واحدی روزی به یاد ماندنی در تاریخ بازار سرمایه ایران به ثبت رسیده بود.
در بازار امروز صنایع پتروشیمی خوش درخشیدند. بیشترین اثر مثبت بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی صنایع پتروشیمی خلیج فارس، نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران شده است؛ و شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روند مثبتی داشتند.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصادی , بورس , خبر داغ
ارسال دیدگاه