زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۲۷
» اقتصادی » مرغ دوباره پَر کشید
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۶ - ۱۳:۰۷
 کد خبر: 18736
 256 بازدید

مرغ دوباره پَر کشید

قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم که در روزهای گذشته تا ۸ هزار و ۴۰۰ تومان کاهش یافته بود دوباره کران شد و تا ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش یافت.

مرغ دوباره پَر کشید

قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم استعلامی کشتارگاههای تهران به ۱۰۰۰۰ تومان، پخش ۱۰۲۰۰ تومان، خرده فروشی ۱۱۱۰۰ تومان، خرده فروشی مرغ شمال ۱۰۷۰۰ تومان و عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن ۹۷۰۰ تومان رسید و افزایش قیمت دوباره تجربه کرد درحالی که قیمت خرده فروشی مرغ کشتار تهران و شمال در روزهای گذشته به ۸۴۰۰ تومان و ۸۹۰۰ کاهش یافته بود.

قیمت هر کیلوگرم سینه با کتف ۱۸۰۰۰ تومان، سینه بدون کتف ۱۹۰۰۰ تومان و فیله مرغ ۲۰۰۰۰ تومان است.
بنابراین گزارش، بر اساس اعلام کارگروه تنظیم بازار، حداکثر قیمت مرغ گرم در بازار نباید از ۸۱۷۵ تومان بیشتر به فروش برسد و در صورتی که نرخ آن بیشتر شود، شرکت پشتیبانی امور دام، ملزم به کنترل قیمت‌ها است اما مرغدران حداقل قیمت منطقی مرغ را بیش از ۹ هزار تومان میدانند.
گفتنی است، قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم در هفته های گذشته به محدوده ۱۲۰۰۰تومان نیز رسیده بود.
بنابراین گزارش درباره دلایل افزایش قیمت مرغ می توان به مشکلات انتقال مرغ از شمال کشور به تهران اشاره کرد. علیرضا شعبان نژاد رئیس جهاد کشاورزی استان گیلان روز گذشته در این ارتباط گفت: روز گذشته برخی افراد سازماندهی شده مسیر انتقال مرغ به تهران را بسته بودند که با هماهنگی شورای تامین موفق شدیم تا مسیر را باز کنیم.
درباره افزایش قیمت مرغ همچنین مطرح است، برخی افراد با وجود ممنوعیت صادرات مرغ در نبود نظارت کافی اقدام به خروج غیر قانونی این محصول به کشورهای همسایه می‌کنند.
بنابراین گزارش با رفع مشکلات حمل و نقل مرغ به نظر میرسد که قیمت این محصول در بازار دوباره کاهش یابد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصادی , خبر داغ
ارسال دیدگاه