زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۱۱/۴
» اقتصاد کلان » « دلار » اندکی آرام گرفت؛ چشمک بازار به کاهش قیمت سکه و طلا
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۵ - ۱۳:۵۷
 کد خبر: 18631
 268 بازدید

« دلار » اندکی آرام گرفت؛ چشمک بازار به کاهش قیمت سکه و طلا

دلار که در روز گذشته برای ساعاتی وارد کانال 19 هزار تومان شده بود امروز به کانال 17 هزار تومان بازگشت. همچنین طلا و سکه نیز با افت قیمت همراه شد، که افت سکه امامی و بهار آزادی ملموس تر بود.

« دلار » اندکی آرام گرفت؛ چشمک بازار به کاهش قیمت سکه و طلا

در بازار ارز، تا لحظه تنظیم خبر، دلار با افت بیش از هزار تومان ۱۷هزار و ۵۵۰ تومان بر روی تابلوی صرافی ها نقش بست. یورو و پوند نیز با کاهش ۱۳۰۳ و ۱۴۸۷ تومان به ترتیب ۲۰ هزار و ۶۲۴ و ۲۳ هزار و ۱۲۹ تومان نرخ گذاری شدند.

در بازار سکه و طلا، سکه امامی با افت ۱۶۵ هزار تومانی و سکه بهار آزادی با افت ۲۰۰ هزار تومانی به ترتیب، ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۱۵۱ هزار تومان قیمت گرفت. نیم سکه باکاهش ۴۰ هزار تومانی ۲ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان و ربع سکه با افت ۱۰ هزار تومانی یک میلیون و ۴۴۰ هزار تومان و سکه گرمی بدون تغییر ۷۰۰ هزار تومان عرضه شد. هر گرم طلای ۱۸ گرم با افت محسوس ۳۴ هزار و ۶۰۰ تومان به قیمت ۵۱۴ هزار و ۳۷۰ تومان به فروش رسید.

لازم به یاد آوری است که اظهارات اخیر خانم موگرینی، مسئول سیلاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص اجرای طرح تسهیل تجارت با ایران پیش از ماه نوامبر (آبان ماه) می تواند بر این کاهش قیمت ها در بازار اثرگذار باشد، هر چند که باید توجه داشت که قیمت ها دارای نوسان هستند.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی
ارسال دیدگاه