زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۴/۴
» بانک و بیمه » مهر تائید سهامداران بر صورت‌های مالی بانک اقتصادنوین
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۰۳ - ۲۱:۰۹
 کد خبر: 18429
 613 بازدید

مهر تائید سهامداران بر صورت‌های مالی بانک اقتصادنوین

مجمع عمومي عادي بطور فوق‌العاده نوبت دوم بانک اقتصادنوين روز سه‌شنبه مورخ 3 مهر 97، با حضور 92.77 درصدي سهامداران در محل مجموعه سالن‌هاي همايش‌ صدرا برگزار شد و صورت‌هاي مالي بانک اقتصادنوين براي سال مالي منتهي به 29 اسفند 1396 به تصويب سهامداران حاضر در مجمع رسيد.

مهر تائید سهامداران بر صورت‌های مالی بانک اقتصادنوین

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، علیرضا بلگوری مدیرعامل این بانک در گزارشی به سهامداران، ضمن تشریح وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خاص کشور و بویژه نظام بانکی در سال ۱۳۹۶ گفت: خوشبختانه بانک اقتصادنوین با وجود تمامی مشکلات و تغییرات محیطی متعدد، سال ۱۳۹۶ را با توفیق نسبی پشت سر گذاشت.
وی با تاکید بر عدم ورود بانک اقتصادنوین به رقابت ناسالم نرخ سود سپرده و حرکت در چارچوب سیاست های ابلاغی مقام ناظر پولی، از کاهش ۶ درصدی مبلغ سود علی‌الحساب پرداختی به سپرده‌های سرمایه‌گذاری ریالی این بانک نسبت به سال ۱۳۹۵ خبر داد و افزود: علیرغم کاهش سپرده‌های بانک در سال ۱۳۹۶، روند اعطای تسهیلات طی سال مالی مورد اشاره متوقف نشد و مانده تسهیلات بانک در پایان سال ۱۳۹۶ نسبت به سال قبل کاهشی نداشته است.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین عدم تطابق نرخ‌های سود تسهیلات و سپرده‌ها را موجب تمرکز مدیریت بر درآمدهای غیرمشاع و مدیریت هزینه‌ها دانست و گفت مجموع درآمدهای غیرمشاع بانک در سال ۱۳۹۶، در حالی نسبت به سال قبل از آن بیش از ۴۵ درصد رشد داشت که هزینه‌های عمومی و اداری بانک در دوره مورد اشاره افزایشی نداشت و از این حیث عملکرد بانک اقتصادنوین در صنعت بانکداری کشور منحصر به فرد بوده است.
بلگوری، فروش بخشی از سرمایه‌گذاری‌های غیر‌بانکی و دارایی ثابت غیرمولد بانک در راستای اجرای ماده ۱۶ “قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور” و تلاش در جهت ارتقای شفافیت و ارایه به موقع اطلاعات مالی برای بهره‌برداری سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران، علیرغم افت رتبه کیفیت افشا در نظام بانکی را از دیگر دستاوردهای بانک اقتصادنوین در سال ۱۳۹۶ دانست.
وی تعهد به ایفای مسئولیت‌های اجتماعی همراستا با مسئولیت‌های حرفه‌ای و تخصصی را رویکرد متعالی بانک اقتصادنوین به کسب و کار خواند و افزود: استمرار ساخت، تجهیز و نوسازی مدارس در مناطق کمتر برخوردار کشور، همیاری و کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه، تامین تجهیزات برای مراکز درمانی و تکمیل و بهره‌‌برداری از بوستان نوین در استان خوزستان بخشی از اقدامات بانک اقتصادنوین در ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در سال ۱۳۹۶ است.
بلگوری با اشاره به افزایش ۴۵ درصدی درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری‌های بانک، سود هر سهم بانک در سال ۱۳۹۶ را ۶۲ ریال اعلام کرد و افزود این رقم نسبت به سال قبل از آن ۸۵۵ درصد رشد داشته که در نهایت با توجه به توافق انجام شده با بانک مرکزی ج.ا.ا در جهت تقویت بنیه مالی بانک و استحکام آن با افزایش ذخایر به مبلغ هفتصد و هشتاد میلیارد ریال سود هر سهم به ۲ ریال تبدیل شده است.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین در بخش پایانی گزارش خود ضمن تبیین اهداف عملکردی بانک در سال ۱۳۹۷، کاهش مطالبات غیرجاری، تمرکز بر دستیابی به درآمدهای غیرمشاع، استمرار کاهش قیمت تمام شده پول و مدیریت هزینه‌ها را مهمترین اهداف عملیاتی بانک اقتصادنوین در سال ۱۳۹۷ برشمرد.
در ادامه، پس از قرائت گزارش حسابرس قانونی و بازرس مستقل بانک، صورت‌های مالی سال ۱۳۹۶ بانک اقتصادنوین به تصویب مجمع رسید و روزنامه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه‌های رسمی انتخاب شدند.
همچنین در این مجمع با توجه به مفاد مجوز اخذ شده از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه و ضرورت افزایش ذخیره مطالبات مشکوک الوصول در سال ۱۳۹۶، سودی برای سال مالی مورد اشاره تقسیم نشد.


برچسب ها : ,
دسته بندی : بانک و بیمه
ارسال دیدگاه