زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۲/۱۲/۹
» حمل و نقل » رسیدگی به مشکلات رانندگان دغدغه مسئولان حوزه حمل و نقل جاده‌ای است
تاریخ انتشار : 2018/09/24 - 23:23
 کد خبر: 18260
 593 بازدید

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:

رسیدگی به مشکلات رانندگان دغدغه مسئولان حوزه حمل و نقل جاده‌ای است

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: رسیدگی به مسائل و مشکلات و مطالبات رانندگان حمل و نقل جاده‌ای از دغدغه‌های اصلی مسئولان ذی‌ربط حوزه حمل و نقل جاده‌ای بوده و تا حصول نتیجه نهایی پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

رسیدگی به مشکلات رانندگان دغدغه مسئولان حوزه حمل و نقل جاده‌ای است

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، داریوش امانی معاون حمل و نقل این سازمان با بیان این مطلب، اظهار کرد: همزمان با آغاز اعتراض رانندگان در تاریخ اول خردادماه سال‌جاری، جلسات زیادی با حضور نمایندگان اصناف و تشکل‌های صنفی بخش حمل و نقل جاده‌ای برگزار شد و بعضی از مطالبات به طور جدی از طرف دولت و مجلس شورای اسلامی و سایر دستگاه‌های اجرایی بررسی و در دست اقدام است.

وی افزود: بخشی از مسائل و مشکلات از جمله برخورد با شرکت‌های متخلف حمل و نقلی، کمیسیون‌های اضافی شرکت‌های متخلف، اطلاع‌رسانی به رانندگان در خصوص میزان کرایه دریافتی، بازگشت بیمه تأمین اجتماعی به روال قبلی و راه‌اندازی بیمه تکمیلی رانندگان به صورت فوری رسیدگی و با فوریت حل و فصل شد​.

امانی خاطرنشان کرد: بخشی از مسائل و مشکلات نیاز به زمان بیشتری داشت که از طریق مطالعات کارشناسی بررسی شد و بخشی از مطالبات هم از جمله سخت و زیان‌آور شدن شغل رانندگی نیاز به تدوین قانون از سوی مجلس شورای اسلامی دارد و یا بازنگری در دستورالعمل و قوانین و مقررات که در دست بررسی و پیگیری است.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، یکی از خواسته‌های رانندگان را محاسبه نرخ کرایه براساس تن بر کیلومتر اعلام کرد و افزود: با همراهی نمایندگان اصناف و تشکل‌های صنفی، پس از برگزاری جلسات متعدد سرانجام طرح پیشنهادی به شورای عالی ترابری کشور ارسال شد که در صورت اخذ مصوبه قانونی در کمیسیون مربوطه، امیدواریم ظرف یک یا دو ماه آینده عملیاتی شود.

امانی درخصوص تأمین لاستیک و قطعات و اقلام مصرفی مورد نیاز رانندگان اظهار کرد: باتوجه به اینکه ماهانه حدود ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک مورد نیاز رانندگان است، طی دو ماه گذشته، تعداد ۱۰۰ هزار حلقه لاستیک توزیع شد که در حال حاضر ۱۰۰ هزار کمبود لاستیک وجود دارد که طی جلسات برگزار شده و مکاتبه با معاون اول رئیس‌جمهور، مقرر شد ارز لاستیک با اولویت ویژه تخصیص پیدا کند و از طریق تولید داخلی و همچنین واردات لاستیک‌های مورد نیاز، این مشکل برطرف شود.

امانی از تصمیم دولت برای ترخیص لاستیک موردنیاز شبکه حمل و نقل جاده‌ای و درون‌شهری کشور از سرعت گرفتن روند ترخیص و تامین تایر موردنیاز کامیون‌داران خبر داد. و تصریح کرد: بر طبق دستور معاون اول رئیس جمهوری مقرر شد لاستیک‌های موجود در انبار گمرکات و سازمان اموال تملیکی هر چه زودتر میان رانندگان توزیع شود و تصمیم جدیدی که اخیراتوسط هیات وزیران برای تعیین تعرفه واردات این گروه محصول از تایر گرفته است که مقرر شد چهار ردیف از تعرفه واردات تایر مربوط به تایرهای رادیال باری- اتوبوسی از ۲۶ درصد به ۵ درصد کاهش یابد.

وی افزود: برابر اطلاعات دریافتی، چهار سایز از تایرهای باری- اتوبوسی سیمی را مشمول کاهش ۲۱درصدی تعرفه واردات است. به همین منظور مقرر شد تا زمان کاهش التهاب بازار لاستیک‌های باری- اتوبوسی این تایرها با تعرفه ۵ درصدی و ارز دولتی به کشور وارد شوند. پس از بازدید از انبارهای گمرک همچنین درخصوص ترخیص لاستیک موردنیاز شبکه حمل‌ونقل جاده‌ای و درون‌شهری کشور تصمیماتی اتخاذ شد که به‌زودی اجرایی می‌شود و لاستیک در اختیار کامیون‌داران قرار خواهدگرفت.

معاون حمل ونقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خاتمه، ضمن تشکر از همراهی رانندگان عزیز در انجام وظایف خطیر خود، علیرغم مشکلات موجود، در زمینه رسیدگی به مسائل و مشکلات موجود و پیگیری تا سرانجام مقصود قول مساعد داد.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : حمل و نقل , خبر داغ
ارسال دیدگاه