زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۲۷
» خبر داغ » جانباختگان حادثه تروریستی اهواز شهید محسوب می‌شوند
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۱۸:۴۶
 کد خبر: 17763
 464 بازدید

جانباختگان حادثه تروریستی اهواز شهید محسوب می‌شوند

مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید گفت: همه جانباختگان حادثه تروریستی امروز در رژه نیروهای مسلح شهر اهواز، شهید محسوب می شوند.

جانباختگان حادثه تروریستی اهواز شهید محسوب می‌شوند

حجت الله فرهادی روز شنبه افزود: با توجه به اینکه این حادثه به صورت تروریستی بوده است. براساس قانون هر فردی در حادثه تروریستی جان خود را از دست بدهد، شهید است و این افراد نیز چون در یک حادثه تروریستی جان باخته اند، جزو شهدا به شمار می روند.
وی با بیان اینکه هنوز آمار و اطلاعاتی به صورت کتبی از استان خوزستان درباره تعداد افراد جان باخته در این حادثه تروریستی به بنیادشهید اعلام نشده است، اظهار داشت: جزو بدیهیات است کسانی که در این نوع حملات تروریستی کشته می شوند شهید محسوب می شوند.
فرهادی ادامه داد: بنیاد شهید در حال بررسی و جمع بندی گزارش این حادثه تروریستی در اهواز است. اگر تعداد افراد جانباخته به این نهاد اعلام شود، با توجه به حادثه ای که رخ داده است تمام اقدامات برای این افراد انجام می شود اما در مرحله اول کار شناسایی و خاکسپاری این افراد در اولویت است.
وی اضافه کرد: اکنون مهمترین اقدام بنیاد شهید بحث پذیرش و تشییع آنها در گلزار شهدا است که باید بنیاد شهید مجوز لازم برای خاکسپاری این افراد را در گلزار شهدا صادر کند.
مدیرکل پذیرش و امور اداری ایثارگران بنیاد شهید گفت: به جهت اینکه حادثه تروریستی بوده است، افراد جانباخته مشمول ایثارگری و شهادت هستند. افرادی که جزء نیروهای مسلح هستند اطلاعات آنها باید از طریق یگان های مربوطه به بنیاد شهید اعلام شود و در مورد مردم و افراد عادی جانباخته نیز باید شورای تامین استان اسامی را به بنیاد شهید اعلام کند تا مقدمات خاکسپاری آنها در گلزار شهدا انجام شود.
وی تاکید کرد: هنوز آماری از تعداد شهدای این حادثه به بنیادشهید اعلام نشده است.
بر اساس گزارش های موجود، چهار تروریست امروز هنگام اجرای رژه نیروهای مسلح به مناسبت هفته دفاع مقدس به سمت مردم و جایگاه مسئولان حاضر در صحنه تیراندازی کردند که بیش از ۱۰ نفر در این حادثه شهید و بیش از ۲۰ نفر نیز زخمی شده اند که در هشت بیمارستان اهواز بستری هستند.
بر اساس آمار بنیاد شهید، ۲۳۰ هزار شهید تقدیم انقلاب شده است و تعداد کل جانبازان در کشور ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر است که ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر، معادل ۵۹ درصد جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر، معادل ۴۱ درصد نیز جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر هستند. تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس نیز ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر است.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه