زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۱/۲/۳۱
» اجتماعی » ویژه برنامه‌های فرهنگی شرکت بهره برداری مترو تهران به مناسبت ایام محرم و صفر، آغاز هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی ۹۸-۹۷
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۱۸:۰۹
 کد خبر: 17759
 238 بازدید

ویژه برنامه‌های فرهنگی شرکت بهره برداری مترو تهران به مناسبت ایام محرم و صفر، آغاز هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی ۹۸-۹۷

مدير ارتباطات و امور بين الملل شرکت بهره برداری متروي تهران و حومه از اجرای برنامه هاي متنوع به مناسبت ايام محرم و صفر، آغاز هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی جدید خبر داد.

ویژه برنامه‌های فرهنگی شرکت بهره برداری مترو تهران به مناسبت ایام محرم و صفر، آغاز هفته دفاع مقدس و سال تحصیلی ۹۸-۹۷

به گزارش تدبیر تازه نیوز و به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه، محسن محمدیان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد ونام شهدای جنگ هشت ساله گفت: نمایشگاه دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان «راه بی نهایت» با همکاری سازمان حفظ و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی ایران و مشارکت شهرداری منطقه شش در ایوان انتظار ایستگاه میدان ولی عصر (عج) در حال برگزاری است.
وی هدف از اجرای این برنامه را ترویج فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: در این نمایشگاه که ازشنبه ۳۱ شهریور تا ۵ مهر ماه۹۷ برگزار خواهد شد، دستاوردهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در غرفه های متنوعی مانند کتاب، عکس، آثار حجمی و نمایش آخرین دستاوردهای ارتش در زمینه دفاعی و هم چنین اجرای برنامه روایت گری از ایثار و جانفشانی های ارتش به نمایش گذاشته می شود.
محمدیان افزود: این نمایشگاه از ساعت ۹ تا ۱۷ میزبان مسافران ایستگاه متروی میدان ولی عصر (عج) در ایوان انتظار است.
وی در ادامه از برگزاری نمایشگاه آثار هنری جانبازان اعصاب روان آسایشگاه ثارالله به مناسبت هفته دفاع مقدس در ایوان انتظار خبر داد و گفت: آثار هنری جانبازان اعصاب و روان بیمارستان نیایش تهران به صورت نمایشگاه در ایوان انتظار واقع در ایستگاه متروی میدان ولیعصر (عج) در معرض تماشای مسافران قرار می گیرد.
وی هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی مسافران شهر زیرزمینی با توانمندی جانبازان گرامی عنوان کرد و افزود: گذرگاه های فرهنگی مترو به ویژه ایوان انتظار محل مناسبی برای نمایش و عرضه توانمندی این عزیزان می است. به همین منظوربخشی از آثار هنری جانبازان مانند تابلوی نقاشی، کاشی کاری، معرق، سازه های چوبی، وسایل تزیینی و محصولات چرم در معرض نگاه مسافران مترو قرار می گیرد.

محمدیان گفت: به مناسبت آغاز ماه محرم کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه با حرکت هیات عزاداری با نوای “لبیک یا حسین” از ایستگاه امام خمینی (ره) به سمت امام زاده روح الله حرکت کردند. این برنامه فرهنگی و مذهبی به سبک مراسم سنتی چهارپایه خوانی در تهران قدیم برگزار شد.
وی همچنین از برگزاری نمایشگاه”مرثیه آفتاب” ویژه ماه محرم و صفر با موضوعات‌ تاسوعا، عاشورا‌ و شهادت ۷۲ تن از یاران با وفای امام حسین(ع) خبر داد و گفت: این مراسم در ایستگاه تجریش، مصلی امام خمینی(ره)، میدان ولیعصر(عج) و توحید از یکشنبه ۱۸ شهریور ماه آغاز و تا شنبه ۱۹ آبان ماه ۹۷ ادامه دارد.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه هدف از برگزاری این نمایشگاه را آشنایی نسل جوان با وقایع و عبرت‌های عاشورا، الگو‌پذیری از یاران با وفای امام حسین(ع) و ترویج فرهنگ مقاومت و شهادت‌، ایثار‌ و غیرت بیان کرد.
وی در ادامه ضمن تبریک فرارسیدن ماه مهر و آغاز سال تحصیلی گفت: همزمان با بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی، برنامه های ویژه ای برای استقبال از دانش آموزان و دانشجویان عزیز در متروی تهران اجرا شد.
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های فرهنگی متروی تهران به مناسب بازگشایی مدارس، حضور کارشناسان فرهنگی با حمایل مشخص در ایستگاه های منتخب مترو است افزود: این طرح با هدف آموزش شهروندی و نحوه استفاده صحیح دانش آموزان و مسیر یابی در مترو در هفته اول بازگشایی مدارس اجرا شد.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: آموزش شهروندی از ارکان اساسی زندگی اجتماعی عصر حاضر است و با توجه به حجم بالای تردد دانشجویان و دانش آموزان در سطح شهر، لزوم معرفی و ترویج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی به خصوص مترو به عنوان وسیله ای پاک و ارزان در قالب آموزش های شهروندی امری اجتناب ناپذیر است.

محمدیان با اشاره به اینکه همزمان با فرارسیدن ماه مهر نسبت به فضاسازی محیطی با استفاده از طرح ها و مضامین مرتبط با حال و هوای سال تحصیلی جدید اقدام شد گفت: نمایشگاه عکس”مهر مدرسه” با موضوع بازگشایی مدارس از سه شنبه ۲۷ شهریور ماه ۹۷ در ایستگاه های منتخب برپا شده است.
همچنین در نمایشگرهای ایستگاه ها با پخش کلیپ با عنوان “بوی ماه مهر” و نصب بنر خیر مقدم و خوش آمد گویی به اساتید و دانشجویان در ایستگاه های منتهی به دانشگا ه ها و مراکز عالی به استقبال از مهر رفته ایم.
وی در پایان از انتشار عکس هایی با عنوان من و کتاب خبر داد و گفت: این تصاویر از مسافران و پرسنل ایستگاه های مترو در حال مطالعه است که با هدف جریان سازی فرهنگی جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی در شبکه های پیام رسان داخلی منتشر می شود.

جدول برنامه های متروی تهران و حومه در این ایام به شرح زیر است:

 

ویژه برنامه های محرم و دفاع مقدس سال ۹۷
ردیف شرح فعالیت/برنامه‌ها محل اجرا تاریخ اجرا
۱ « لبیک یا حسین »
حرکت دسته عزاداری کارکنان شرکت بهره برداری مترو از مقابل ایستگاه امام خمینی (ره) به سمت امام زاده روح الله و اجرای مراسم معنوی عزاداری با مشارکت سازمان اوقاف
ایستگاه امام خمینی (ره) و آستان امام زاده روح الله ۲ محرم ۲۱/۶/۹۷
۲ « راه بی نهایت »
دومین نمایشگاه دفاع مقدس در ایوان انتظار
برپایی نمایشگاه توانمندی ها و اجرای ویژه برنامه های هفته دفاع مقدس با موضوعات متنوع در ایوان انتظار با مشارکت ستاد مشترک ارتش و شهرداری منطقه ۶
میدان ولی عصر(عج) – ایوان انتظار ۹۷/۰۶/۳۱
الی
۹۷/۰۷/۰۶
۳ « مرثیه آفتاب »
برپایی نمایشگاه پوستر ( سوگواره عاشورایی )
تجریش – مصلی امام خمینی(ره) – میدان ولی عصر (عج) – توحید ۹۷/۰۶/۱۸
الی
۹۷/۰۸/۱۹
۴ برپایی نمایشگاه آثار هنری جانبازان اعصاب و روان آسایشگاه ثارالله میدان ولی عصر(عج)- ایوان انتظار نیمه اول مهر ماه ۹۷

 

 

 

برنامه استقبال از مهر ۱۳۹۷
ردیف شرح فعالیت/برنامه‌ها محل اجرا تاریخ اجرا
۱ « بوی ماه مهر »
تولید و اکران کلیپ بازگشایی مدارس در نمایشگر ایستگاه ها
نمایشگرهای ایستگاه ها ۹۷/۰۶/۲۷
۲ « مهر دانایی »
نصب بنر خیرمقدم و خوشامدگویی به اساتید و دانشجویان به مناسبت آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور
ایستگاه های منتهی به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ۹۷/۰۶/۳۱
۳ « مهر مدرسه »
اکران نمایشگاه عکس با موضوع بازگشایی مدارس
ایستگاه های منتخب ۹۷/۰۶/۲۷
۴ « من و کتاب »
انتشار تصاویر مرتبط با مطالعه و کتاب خوانی در شبکه های مجازی از مسافران و پرسنل متروی تهران در حال مطالعه در ایستگاه ها با هدف جریان سازی فرهنگی جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی
شبکه های مجازی هفته اول مهرماه۹۷
۵ انتشار محتواهای بازگشایی مدارس : انتشار کلیپ، عکس و محتوای متنی در رابطه با بازگشایی مدارس در آغاز سال تحصیلی جدید و تبریک به دانشجویان و دانش آموزان شبکه های مجازی هفته اول مهرماه۹۷
۶ « مهر مهربان »
با حضور همکاران معاونت فرهنگی و اجتماعی در ایستگاه ها با حمایل مشخص برای راهنمایی دانش آموزان و دانشجویان در هفته اول مهر
ایستگاه های منتخب اول مهرماه۹۷

برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , حمل و نقل , خبر داغ
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
  • Mahya Bahredar

    تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۳۹۷

    درود و خسته نباشید به شرکت مترو


    پاسخ

ارسال دیدگاه