زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۰/۷/۲۹
» اقتصاد کلان » رشد صادرات ایران به آمریکا
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۳۰ - ۱۳:۰۷
 کد خبر: 17381
 330 بازدید

رشد صادرات ایران به آمریکا

آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران در دوره پنج ماه 97 نشان می دهد، ارزش صادرات ایران به آمریکا با رشد 37.8 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به رقم 45 میلیون و 110 هزار 383 دلار رسید.

رشد صادرات ایران به آمریکا

جداول آماری گمرک ایران نشان می دهد، آمریکا در بین یکصد کشور عمده مقصد کالاهای صادراتی ایران جای گرفته و در پنج ماه امسال یک هزار و ۴۸۷ تن کالا به آمریکا صادر شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۰.۸ درصد افزایش داشت.
برابر آمار گمرک، تراز تجاری ایران و آمریکا در پنج ماه نخست امسال مثبت ۳.۸ میلیون دلار شد، در حالیکه تراز تجاری پنج ماهه نخست پارسال منفی ۲۱.۶ میلیون دلار بود.
ماست، زرشک، زعفران، خاویار، گلیم، گبه و مغز پسته جزو اقلام صادراتی به این کشور است، علاوه براین واردات از این کشور در دوره این گزارش نیز کاهش داشت.
برپایه آمار گمرک ایران، ارزش کالاهای وارداتی و اقلام مصرفی از آمریکا در مدت این گزارش به ارزش ۴۱ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۴۷۱ دلار بود.
عمده اقلام وارداتی از این کشور، کالاهایی از قبیل تخم سبزیجات برای کشت، مکمل غذایی، افزودنی های خوراک آماده دام و طیور، کودهای معدنی یا شیمیایی، دستگاه آندوسکوپی، پروتزهای دندان و دیگر وسایل پزشکی دیده می شود.
مطابق آخرین آمارهای گمرک، میزان واردات از آمریکا در پنج ماه امسال، تا پایان مردادماه ۱۲ هزار و ۹۸۰ تن بود که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۸.۵ درصد کم شده است.
بررسی میزان واردات و صادرات کالا بین ایران و ایالات متحده آمریکا با در نظر گرفتن صادرات ۴۵ هزار و ۱۱۰ دلاری و واردات ۴۱ هزار و ۲۷۵ دلاری به این ترتیب تراز تجاری ایران با آمریکا حدود ۳.۸ میلیون دلار مثبت بوده است.
مطابق آمار گمرک در پنج ماهه نخست پارسال ۳۲ میلیون و ۷۲۲ هزار دلار کالا به آمریکا صادر و ۵۴ میلیون و ۴۱۳ هزار دلار کالا از این کشور وارد ایران شد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , خبر داغ , صنعت،معدن و تجارت
ارسال دیدگاه