زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۲/۳۱
» اجتماعی » احداث تصفیه‌خانه فاضلاب منطقه ۲۲ به کجا رسید؟
تاریخ انتشار : 2024/04/24 - 12:29
 کد خبر: 168929
 14 بازدید

احداث تصفیه‌خانه فاضلاب منطقه ۲۲ به کجا رسید؟

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران ضمن اشاره به اینکه بیشترین شکوائیه‌های مردمی در بخش فاضلاب مربوط به منطقه ۲۲ تهران است، گفت: هماهنگی بین شهرداری و آبفای تهران برای حل این مشکل وجود دارد و امیدواریم مشکل فاضلاب منطقه ۲۲ در سال جاری حل شود.

احداث تصفیه‌خانه فاضلاب منطقه ۲۲ به کجا رسید؟

به گزارش ایسنا مشکل فاضلاب منطقه ۲۲ دیگر موضوع جدیدی نیست و چندین سال است مجتمع‌نشینان این منطقه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. سال‌های اخیر اخباری در زمینه تلاش برای ساماندهی این وضعیت منتشر شده است ولی مشکل هنوز به قوت خود باقی‌ است.به گفته رییس اداره محیط زیست شهر تهران کوشش می‌شود حداکثر تا پایان امسال با نصب تصفیه‌خانه‌های محلی، فاضلاب منطقه ۲۲ سامان یابد.

علیرضا رحمتی در گفت و گو با ایسنا افزود: منطقه ۲۲ از جمله مناطقی است که هنوز اگوی شهری (سیستم دفع فاضلاب به روش مختلط ) در آن انجام نشده است. بر اساس قوانین و مقررات راه و شهرسازی قرار بود در منطقه ۲۲ مجتمع‌های مسکونی سیستم‌های تصفیه فاضلاب متناسب با حجم فاضلاب تولیدی داشته باشند و بعد شهرداری پایان کار صادر کند ولی این کار صورت نگرفته است.

وی اضافه کرد: با توجه به خصوصیات زمین‌شناسی منطقه که سنگ بستر آن بالاست، امکان احداث چاه‌های جذبی وجود ندارد و به خاطر حجم زیاد جمعیت در آن منطقه در مجتمع‌های فراوان و مرتفع آن حجم فاضلاب تولیدی به‌شدت افزایش یافته است. در برخی مجتمع‌ها موجب تجمع فاضلاب در طبقات پایین و پارکینگ‌ها شده است.

رییس اداره محیط زیست شهر تهران اضافه کرد: این موضوع از طریق مجلس هم پیگیری شد تا در اولویت ویژه قرار بگیرد. در جلساتی که با آب و فاضلاب شهر تهران داشتیم قرار شد نصب پکیج‌های سیستم‌های تصفیه فاضلاب محلی در اولویت قرار گیرد و  در دست اقدام و پیگیری است.

وی با بیان اینکه وضعیت فاضلاب یکی از مشکلات جدی منطقه ۲۲ است،اظهارکرد: بیشترین شکواییه‌های مردمی در بخش فاضلاب مربوط به منطقه ۲۲ تهران است. نصب تصفیه‌خانه‌های محلی در این منطقه یکی از اولویت‌های ویژه شرکت آب و فاضلاب است و تاکنون چند مجوز برای اقدام به منظور نصب تصفیه‌خانه محلی صادر شده است.

رحمتی یکی از  مشکلات برای نصب تصفیه‌خانه را «زمین» ذکر کرد و گفت: با شهرداری هماهنگ کردیم تا در اختیار قرار دادن زمین برای احداث سیستم تصفیه خانه فاضلاب را در اولویت قرار دهد. هماهنگی بین شهرداری و آبفای تهران وجود دارد و امیدواریم مشکل فاضلاب منطقه ۲۲ در سال جاری حل شود.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه