زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۲/۳۱
» اجتماعی » هوش مصنوعی رفتار انسان را پیشگویی می‌کند
تاریخ انتشار : 2024/04/21 - 14:01
 کد خبر: 168816
 41 بازدید

هوش مصنوعی رفتار انسان را پیشگویی می‌کند

پژوهشگران ام آی تی و دانشگاه واشنگتن یک مدل هوش مصنوعی توسعه داده اند که می تواند به طور دقیق حرکات فرد یا ماشین را پیش بینی کند.

هوش مصنوعی رفتار انسان را پیشگویی می‌کند

هوش مصنوعی رفتار انسان را پیشگویی می‌کند

به گزارش مهر، سیستم هوش مصنوعی مذکور به عنوان مدل بودجه استنتاج پنهان (L-IBM)مشهور شده است. مولفان پژوهش ادعا می کنند L-IBM بهتر از چهارچوب های پیشنهادی پیشین قادر به مدلسازی تصمیم گیری انسان است. این سیستم با بررسی رفتارها، اعمال و محدودیتهای گذشته که به فرایند تفکر یک عامل ( انسان یا یک سیستم هوش مصنوعی دیگر) فعالیت می کند. داده ها یا نتایج به دست آمده پس از ارزیابی استنتاج بودجه نامیده می شوند.

محققان از L-IBM برای پیش بینی حرکات بازیکنان انسانی درشطرنج استفاده کردند. مولفان پژوهش در این باره نوشته اند: نتایج ما حاکی از آن است که تصمیم گیری انسانی شبه بهینه(suboptimal human decision-making ) را می توان با نسخه های رایانشی محدود الگوریتم های جستجوی استاندارد مدلسازی کرد. با انجام این کار به مدل های تصمیم گیری انسانی دقیق و همچنین معیارهای اطلاعاتی ظرفیت استنتاجی آنها دست یافت.

L-IBM برای مدلسازی فرایند تصمیم گیری یک عامل، نخست رفتارهای فرد و متغیرهای تاثیرگذاری را تحلیل می کند. به بیان دیگر محققان در جستجوی مدلی هستند که عاملان تمایل دارند انجام دهند و هم در وضعیت واقعی مدل مذکور را اجرا می کنند.

تحقیق فعلی به محققان کمک می کند تا جزییات رفتار انسانی را به برنامه های هوش مصنوعی بیاموزند. با این وجود L-IBM هنوز کامل نیست.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , علمی , فناوری
ارسال دیدگاه