زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۲/۳۱
» اجتماعی » اراک؛ مقصد بعدی اتوبوس‌های برقی/ درخواست از دولت برای احداث ایستگاه‌های شارژ
تاریخ انتشار : 2024/04/17 - 12:57
 کد خبر: 168724
 24 بازدید

مدیر عامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور عنوان کرد

اراک؛ مقصد بعدی اتوبوس‌های برقی/ درخواست از دولت برای احداث ایستگاه‌های شارژ

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور از ورود اتوبوس های برقی به ناوگان کرج خبر داد و گفت: با همکاری و مشارکت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، شرکت ایران خودرو دیزل و شهرداری کرج، اولین سری از اتوبوس‌های برقی به طور رسمی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر کرج شد و مقصد بعدی این اتوبوس‌ها شهر اراک خواهد بود.

اراک؛ مقصد بعدی اتوبوس‌های برقی/ درخواست از دولت برای احداث ایستگاه‌های شارژ

مرتضی ضامنی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح ورود اتوبوس‌های برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی کرج گفت: با همکاری و مشارکت سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اتحادیه حمل و نقل مسافر شهری کشور، شرکت ایران خودرو دیزل و شهرداری کرج، اولین سری از اتوبوس‌های برقی به طور رسمی وارد ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهر کرج شد.

وی افزود: این اقدام در راستای توسعه حمل و نقل پاک و کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و به دنبال هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت‌های خودروساز برای تولید انبوه اتوبوس‌های برقی صورت گرفته است.

ضامنی ادامه داد: با حمایت‌های دولت و توجه ویژه وزیر کشور به استفاده از اتوبوس و تاکسی‌های برقی در ناوگان حمل و نقل عمومی، شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه هستیم. ورود اتوبوس‌های برقی به ناوگان حمل و نقل عمومی کرج گامی مهم در جهت تحقق عملیاتی این هدف و ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به شهروندان است.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد زیرساخت‌های لازم برای استفاده از ناوگان برقی افزود: توسعه این صنعت نیازمند همکاری و همیاری همه دستگاه‌های ذیربط است. در همین راستا از دولت تقاضا داریم که در زمینه ایجاد زیرساخت‌های لازم، از جمله احداث ایستگاه‌های شارژ و تأمین اعتبار مورد نیاز، یاریگر ما باشند.

ضامنی در ادامه به برنامه‌ریزی برای ورود اتوبوس‌های برقی به دیگر کلانشهرها اشاره کرد و گفت: پس از کرج، شهر اراک مقصد بعدی ورود اتوبوس‌های برقی خواهد بود. در این راستا ۲۰ دستگاه اتوبوس برقی برای ناوگان حمل و نقل عمومی اراک تهیه شده است که تعدادی از این ناوگان به شهرداری مذکور تحویل شده است.

وی تأکید کرد: استفاده از اتوبوس‌های برقی به عنوان نسل جدیدی از وسایل حمل و نقل عمومی، نقشی اساسی در کاهش آلودگی هوا و ارتقای سلامت شهروندان ایفا می‌کند. امیدواریم با همکاری و همدلی همه دستگاه‌های ذیربط، شاهد گسترش روزافزون استفاده از این وسایل پاک در ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرهای کشور باشیم.


برچسب ها : , , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه