زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» اجتماعی » انقلاب ما انقلاب مردمی و جهشی بود/مردم همچون گذشته باید در تقبیح جنایات اسرائیل به میدان بیایند
تاریخ انتشار : 2024/04/02 - 15:23
 کد خبر: 168312
 60 بازدید

رییس شورای شهر تهران:

انقلاب ما انقلاب مردمی و جهشی بود/مردم همچون گذشته باید در تقبیح جنایات اسرائیل به میدان بیایند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم»، گفت: اگر می خواهیم در همه مسائل جاری کشور به خصوص در بحث اقتصادی موفق شویم؛ باید جهشی عمل کنیم. انقلاب ما انقلاب مردمی و جهشی بوده است. بنابراین اقتصاد ما هم باید جهشی شود.

انقلاب ما انقلاب مردمی و جهشی بود/مردم همچون گذشته باید در تقبیح جنایات اسرائیل به میدان بیایند

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در دویست و بیست و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت، شهدای مدافع حرم و شهدای فلسطین، فرارسیدن سال نو و تقارن بهار قرآن با بهار طبیعت را به همه ملت ایران بویژه به شهروندان تهرانی تبریک گفت و برای همه مردم کشور آرزوی سالی مملو از موفقیت در تمام مسائل و توسعه کشور، به خصوص شهر تهران کرد.

وی در ادامه با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه روزه داران در ماه صیام و تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت امیر المومنین علی علیه السلام و توفیق حضور در لیالی قدر به ذکر فضائل این حضرت پرداخت و به سخنان یک نویسنده مسیحی لبنانی، در خصوص حضرت علی(ع) که گفته بود «ای روزگار کاش می‌توانستی همه قدرت هایت را، و ای طبیعت، کاش می توانستی همه استعدادهایت را در خلق یک انسان بزرگ، نبوغ بزرگ و قهرمان بزرگ جمع می کردی و یک بار دیگر به جهان ما یک علی دیگر با آن علمش، با آن حلمش، با آن عدلش و با آن ذوالفقارش می‌دادی.» اشاره کرد.

چمران در این خصوص اظهار کرد: امیدواریم توفیق این را داشته باشیم تا از علی(ع) بیاموزیم و به وصایای علی (ع) عمل کرده، به تقوای الهی او گوش فرا دهیم و مفهوم و معرفت شب‌های قدر را هم بخوبی درک کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران همچنین با ذکر این نکته که حضرت امیر المومنین علی (ع) در فرازهایی از وصیت خود به فرزندانش و همچنین شیعیان می فرمایند: «کونا للظّالم خصماً و للمظلوم عوناً» که این به معنی این است که « همیشه با ستمگران در ستیز هستیم و همیشه حامی مظلومین عالم خواهیم بود»، گفت: برابر این فرمایش سوال اینجاست که امروز چه کسی ظالم تر از اسرائیل است و چه کسی مظلومتر از مردم فلسطین و غزه؟؛ دشمنی ما با اسرائیل و بالعکس آن از همین جهت است که ما کلام امیر المومنین را گرفته‌ایم و از مظلوم حمایت می کنیم و این وظیفه نه تنها اسلامی؛ بلکه انسانی است.

وی با تأکید بر اینکه با توجه به این سفارش مهم مولای متقیان باید از مردم فلسطین حمایت کنیم، ادامه داد: ما در این راه پر فراز و نشیب مبارزه با ظلم شهید داده‌ایم و آماده دیدن انتقام هستیم و معتقدیم که متجاوز باید تنبیه شود تا از تجاوزات احتمالی آن جلوگیری شود از این رو بایستی به میدان بیاییم و یکی از میدان‌های ما میدان روز قدس است و مردم همچون گذشته باید در تقبیح جنایات اسرائیل به میدان بیایند.

چمران در ادامه با بیان اینکه روز ۱۲ فروردین در تقویم ایران، روز جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده و در این روز ۹۸.۲ درصد از ملت بزرگ ایران، در این همه پرسی رای « آری» به شکل گیری نظام جمهوری اسلامی در ایران دادند، این روز را به همه مردم ایران تبریک گفت و ضمن اینکه امروز جمهوری اسلامی در دنیا مقاوم و پایدار در مقابل دشمنان ایستاده و با صلابت تر از گذشته است، به تعبیر مقام معظم رهبری در این خصوص اشاره و عنوان کرد: ایشان فرمایش کرده بودند که نهال «جمهوری اسلامی» امروز به «درخت تناوری» تبدیل شده است که نمی توانند آن را از جای خودش تکان بدهند؛ این را شما بدانید! جمهوری اسلامی قوی‌تر خواهد شد…».

وی در خصوص نامگذاری شعار سال ۱۴۰۳ که از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید با مشارکت مردم» مطرح شد، افزود: این موضوع بارها مورد توجه قرار گرفته و ایشان مکرر عنوان داشتند که هرجا مردم پای کار بودند و ما با مردم بودیم موفق شدیم؛ انقلاب ما انقلاب جنگی و آهنی نبود؛ بلکه انقلاب مردمی بود؛ کسانی که هنوز باور نکردند که ایران، ایران اسلامی است و مردم از عید فطر و تاسوعا و عاشورا قیام خود را آغاز کردند، باید به این مبانی توجه کنند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: انقلاب ما با مسجد آغاز شد و در دفاع مقدس دیدیم همه از مسجد به جبهه عازم می شدند و از مسجد بود که همه به میدان آمدند؛ بسیج ما حرف اول را می زد؛ این بزرگترین تجربه ای است که آموخته ایم و باید به آن ارج بنهیم. بنابراین درست است تا برای مسائل اقتصادی باید دولت و ما برنامه ریزی دقیقی انجام دهیم اما تا وقتی مردم در میدان نباشند به نتیجه کامل نخواهیم رسید.

وی با بیان اینکه انتخاب چنین شعار سالی قطعاً رمز جهشی درست در آینده‌ای نزدیک خواهد بود، افزود: انقلاب ما و تمام برنامه های ما جهشی بوده و اقتصاد و تولید نیز می بایستی جهشی باشد تا به نتیجه برسد. باید برنامه ریزی کنیم و آماده باشیم تا طبق برنامه جلو برویم و به موفقیت دست پیدا کنیم.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه