زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» اسلایدر اصلی » تاکید ایران بر ضرورت فوری انجام تحقیق بین‌المللی در مورد جنایت صهیونیست‌ها در بیمارستان شفا غزه
تاریخ انتشار : 2024/04/01 - 17:13
 کد خبر: 168232
 27 بازدید

تاکید ایران بر ضرورت فوری انجام تحقیق بین‌المللی در مورد جنایت صهیونیست‌ها در بیمارستان شفا غزه

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت فوری انجام تحقیق بین‌المللی در مورد جنایت صهیونیست‌ها در بیمارستان شفا غزه تاکید کرد.

تاکید ایران بر ضرورت فوری انجام تحقیق بین‌المللی در مورد جنایت صهیونیست‌ها در بیمارستان شفا غزه

به گزارش ایسنا، ناصر کنعانی در صفحه اجتماعی ایکس در این ارتباط نوشت: « تصاویر منتشره از ‎بیمارستان شفا در ‎غزه پس از محاصره دو هفته‌ای توسط ارتش رژیم صهیونیستی، اظهارات شاهدان میدانی و گزارش‌های تصویری و خبری منتشر شده از میزان تخریب، شکنجه، کشتار و تعداد بازداشت‌ شدگان فلسطینی در این بیمارستان، هولناک و تکان دهنده است!

تحقیق بین‌المللی ضرورت فوری دارد.

آیا مجامع و نهادهای بین‌المللی به وظیفه خود عمل خواهند کرد؟

آیا مدعیان شناخته شده حقوق بشر از تحقیق بین‌المللی در خصوص ابعاد این جنایت جنگی آشکار حمایت خواهند کرد و یا رفتارهای گزینشی و تبعیض‌آمیز در خصوص ‎حقوق بشر همچنان ادامه خواهد یافت؟!»

در حالی که جنگ غزه امروز (دوشنبه) وارد صد و هفتاد و هشتمین روز خود شد، منابع فلسطینی گزارش دادند خودروهای نیروهای رژیم صهیونیستی به طور کامل از اطراف بیمارستان الشفا در غرب شهر غزه به سمت جنوب غرب این شهر عقب نشینی کردند.

براساس گزارش المیادین، عقب نشینی نیروهای صهیونیست بعد از حملات شدید مقاومت فلسطین علیه این نیروها و درگیری شدید با ارتش اشغالگر در اطراف بیمارستان الشفا صورت گرفت.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا به نقل از مرکز «پژوهش‌های جنگ» گزارش داد جنبش حماس و دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین بین ۱۸ تا ۲۸ مارس ۷۰ حمله را علیه نیروهای صهیونیست در مجتمع پزشکی الشفا انجام دادند و این نشان دهنده کارآمدی زیاد این حملات است.

نیروهای صهیونیست این بیمارستان را به مدت بیش از ۲ هفته محاصره کرده و کشتارهای زیادی علیه فلسطینی‌ها در داخل و اطراف آن انجام دادند که به شهادت و زخمی شدن صدها تن منجر شد.

به گفته منابع، ساکنان منطقه اطراف بیمارستان الشفا پیکر دست‌کم ۵۰ شهید را از این بیمارستان بعد از عقب نشینی نیروهای صهیونیست بیرون کشیدند.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اسلایدر اصلی , تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه