زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» اجتماعی » تعیین نرخ بازدید از موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران برای سال آینده
تاریخ انتشار : 2024/03/03 - 13:44
 کد خبر: 167287
 36 بازدید

در جلسه امروز شورای شهر تهران تصویب شد

تعیین نرخ بازدید از موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران برای سال آینده

در جلسه امروز شورای شهر تهران نرخ بلیت بازدید از موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران برای سال آینده تعیین شد.

تعیین نرخ بازدید از موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران برای سال آینده

به گزارش ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دویست و نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه بهای خدمات استفاده از مراکز فرهنگی- موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران را در دستور کار داشتند که در همین راستا نرگس معدنی پور گفت: پیشنهاد کمیسیون و شهرداری برای نرخ بلیت بازدید از موزه‌ها برای بازدیدکنندگان داخلی ۳۰ هزار تومان، پیشنهاد کمیسیون برای باغ موزه‌ها ۲۵ هزار تومان و شهرداری ۲۴ هزار تومان و برای خانه موزه‌ها پیشنهاد کمیسیون ۱۰ هزار تومان و شهرداری تهران ۸۴۰۰ تومان است.

وی افزود: پیشنهاد کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و شهرداری برای بلیت بازدید از خانه موزه ها برای بازدیدکنندگان خارجی ۱۲ هزار تومان، باغ موزه ها ۹ هزار تومان و خانه موزه ها پیشنهاد کمیسیون ۸ هزار تومان و شهرداری ۷ هزار و ۸۰۰ تومان است.

در ادامه پیشنهادات کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران برای تعیین بلیت بازدید از موزه‌ها، خانه موزه‌ها و باغ موزه‌ها برای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی و همچنین جداول تخفیف تأیید و با حداکثر آراء موافق تصویب شد.

بر اساس تبصره‌های این لایحه، شهرداری تهران مجاز است بهای بلیت های بازدید از موزه ها را در قالب کارت‌های اعتباری، بن کارت یا از طریق امانی به فروش برساند. همچنین شهرداری تهران مجاز است برای ارائه بهینه خدمات و افزایش منابع مالی مورد نیاز حداکثر تا سقف ۱۰ درصد از مبلغ بهای خدمات را در قالب کارمزد بازاریابی اختصاص دهد.

موزه های تحت مالکیت شهرداری تهران موظف هستند ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ این مصوبه، جهت شفافیت مالی، وصول منظم درآمد پایدار و مشخص شدن تعداد واقعی بازدیدکنندگان هر موزه، به سامانه یکپارچه فروش الکترونیک بلیت اماکن مرتبط به شهرداری تهرانwww. bilit.tehran.ir پیوسته و نسبت به نصب سخت افزار و نرم افزارهای لازم از طریق سازمان فناوری و اطاعات و ارتباطات شهرداری تهران در موزه ها اقدام کند.

بنابراین گزارش، شهرداری تهران مجاز است در مقاطع زمانی که با اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، استفاده از موزه ها به صورت رایگان است، درخصوص موزه های تحت مالکیت شهرداری تهران اقدام کند.

شهرداری تهران همچنین مجاز است در خصوص تورها و بازدیدهای تجمیعی که در مقاطع زمانی از جمله عید و تابستان انجام می‌شود، بهای خدمات موضوع ماده واحده را با اعمال ضریب ۰.۵ درصد دریافت کند.

به گزارش ایسنا، در نهایت کلیات لایحه اصلاحیه مصوبه بهای خدمات استفاده از مراکز فرهنگی- موزه های تحت مالکیت شهرداری در سال ۱۴۰۳ با حداکثر آراء موافق تصویب شد.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه