زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» بین الملل » مقام سابق آمریکا: ایران تا پایان 2024 اتمی خواهد شد
تاریخ انتشار : 2024/03/02 - 20:17
 کد خبر: 167251
 30 بازدید

مقام سابق آمریکا: ایران تا پایان 2024 اتمی خواهد شد

یک مقام سابق شورای امنیت ملی آمریکا هشدار داد که ایران آماده آزمایش هسته ای تا پایان سال 2024 است.

مقام سابق آمریکا: ایران تا پایان 2024 اتمی خواهد شد

مقام سابق آمریکا: ایران تا پایان 2024 اتمی خواهد شد

 

به گزارش عصرایران، “رابرت گرین وی” یکی از مدیران ارشد سابق شورای امنیت ملی آمریکا که اینک مشاور ارشد امنیت ملی در بنیاد محافظه کار “هریتیج” در واشنگتن است، در مصاحبه ای با “فاکس نیوز” مدعی شد که به نظر می رسد ایران آماده آزمایش یک یا چند سلاح هسته ای تا پایان سال 2024 است.

این مقام سابق آمریکایی در مصاحبه ای با برنامه “مارک لوین” مجری شبکه فاکس نیوز گفت که دولت بایدن تحریم های ایران را به طور موثر به مورد اجرا نمی گذارد و (به همین خاطر) دولت محافظه کار رئیسی در تهران به هدف تسلیحات هسته ای آنها بسیار نزدیک است.

گرین وی مدعی شد: “آنها به اندازه یک تار مو با سلاح هسته ای فاصله دارند و اگر تا پایان سال سلاحی را آزمایش نکنند، فقط به دلیل بی کفایتی آنها خواهد بود.”

مقام سابق آمریکا: ایران تا پایان 2024 اتمی خواهد شد

مارک لوین مجری برنامه با این ادعا همراهی کرد و افزود که ایران توانایی تولید 7 موشک اتمی را دارد و موفقیت آنها تنها در گرو ادغام فناوری خود با موشک های بالستیک قاره پیما است.

او افزود:” ما یک روز از خواب بیدار می شویم [و می گوییم] “اوه خدای من، آنها 7 موشک هسته ای دارند. جان کربی باید به مردم آمریکا اطلاع دهد که چه چیزی در راه است.”

گرین وی گفت برخی از تحلیل ها نشان می دهد که ایران ممکن است سیستم های تسلیحاتی را داشته باشد که پس از اتمی شدن بتواند به دشمن منطقه ای خود، اسرائیل و همچنین بخش هایی از اروپا دست یابد.

او موشک‌های هسته‌ای بالقوه ایران را با موشک‌های قاره پیمای آزمایش شده کره شمالی مقایسه کرد.

اومدعی شد: “ایران قصد و انگیزه اعلام شده برای استفاده از [آنها] را دارد.”

وی افزود: “آنها بر بازار جهانی انرژی و بخش قابل توجهی از تجارت جهانی کنترل خواهند داشت. ما نمی خواهیم به رژیم [رئیسی] توانایی انجام این کار و حمله به اسرائیل و ایالات متحده را بدهیم.”


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : بین الملل , تله تایپ , خبر داغ , سیاسی
ارسال دیدگاه