زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» اجتماعی » معرفی استعدادهای برتر سالمندان تهرانی در «گنجینه‌های شهر»
تاریخ انتشار : 2024/02/28 - 12:14
 کد خبر: 167184
 36 بازدید

با انتخاب ۹۰ اثر برتر صورت گرفت

معرفی استعدادهای برتر سالمندان تهرانی در «گنجینه‌های شهر»

مدیرکل سلامت شهرداری تهران گفت: نخستین رویداد استعدادیابی جهان دیدگان شهر تهران با عنوان «گنجینه های شهر»، گامی برای تبدیل استعدادهای بالفعل به بالقوه سالمندان تهران بود که در سال‌های آینده توسعه خواهد یافت.

معرفی استعدادهای برتر سالمندان تهرانی در «گنجینه‌های شهر»

به گزارش ایسنا، حمید صاحب در آیین اختتامیه نخستین رویداد «گنجینه های شهر» تهران که در تالار ایوان شمس برگزار شد، افزود: شهرداری برای نخستین بار دارد از پوسته‌ قدیمی خود خارج می‌شود و به موضوعات فرهنگی و اجتماعی و هنر و هنرمندان توجه جدی می کند. 

وی افزود: رویداد «گنجینه‌های شهر تهران» به عنوان نخستین رویداد استعدادیابی سالمندان شهر تهران برای اولین بار این مأموریت را پیدا کرده است که بخشی از هنرمندان جهان دیده شهر تهران را گرد هم بیاورد.

ارسال ۱۲ هزار اثر به گنجینه‌های شهر 

مدیرکل سلامت شهرداری تهران استقبال از نخستین رویداد گنجینه‌های شهر را بی سابقه عنوان کرد و گفت: در نخستین جشنواره بالغ بر ۱۲ هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال و از این تعداد ۴۰۰ اثر به مرحله نهایی راه یافته است که در نهایت از این تعداد ۹۰ اثر منتخب در ۷ رشته با رأی هیات داوران برگزیده و تجلیل شدند.

صاحب با بیان اینکه هنر هنرمندان «جهان دیده» در این رویداد نشان از طراوت و جوانی روح شرکت کنندگان است، اظهار کرد: جان جهان هرگز پیر و فرتوت نمی شود گرچه ممکن است تن پیر شود اما، این پیر شدن به معنای خستگی و از پا افتادن نیست.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل سلامت شهرداری تهران، وی با بیان اینکه برای برگزاری این رویداد بیش از ۱۰ ماه کار کارشناسی انجام شده است، از فعال نبودن دستگاه های متولی در این حوزه انتقاد کرد و گفت: انتظار می رود در سال های آینده دستگاه‌هایی که به شکل مستقیم در حوزه سالمندان مأموریت و مسئولیت دارند نقش آفرینی بیشتری برای برگزاری باشکوه تر این رویداد داشته باشند.


برچسب ها : , , , , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه