زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» اقتصاد کلان » اعلام آمادگی دولت برای کمک به تولیدکنندگانی که با چالش روبرو هستند
تاریخ انتشار : 2024/02/27 - 11:36
 کد خبر: 167123
 43 بازدید

در نشست پیشران‌های اقتصادی مطرح شد

اعلام آمادگی دولت برای کمک به تولیدکنندگانی که با چالش روبرو هستند

در نشست پیشران‌های اقتصادی که با حضور تولیدکنندگان و کارآفرینان برتر بخش خصوصی و برخی مدیران دولتی برگزار شد، معاون اجرایی رئیس جمهور بر عزم دولت برای حل مسائل اقتصادی تاکید کرد و گفت: تولیدکنندگان و کارآفرینان فرماندهان اقتصادی کشور هستند و باید برای این بخش خط سبز ایجاد کرد؛ لذا عزم دولت برای حل مسائل اقتصادی جدی است و آمادگی داریم از تولیدکنندگانی که با چالش و محدودیت روبرو هستند، حمایت و برای رفع مشکلات این بخش اقدام کنیم.

اعلام آمادگی دولت برای کمک به تولیدکنندگانی که با چالش روبرو هستند

به گزارش ایسنا، نشست پیشران‌های اقتصادی با حضور تولیدکنندگان و کارآفرینان برتر بخش خصوصی و برخی از مدیران دولتی در مجمع کارآفرینان ایران با هدف تقویت حوزه گفتمان سازی در توسعه پیشران‌های اقتصادی برگزار شد و کارآفرینان بخش خصوصی به ارائه گزارش برخی از مشکلات و چالش‌های پیش روی خود در این حوزه پرداختند.

در ابتدای این نشست، حمیدرضا غزنوی – دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران – با اشاره به روز اقتصاد کارآفرین و منویات رهبردی در رابطه با اقتصاد مقاومتی گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رسیدن به اهداف و چشم اندازهای مورد نظر، باید صاحب یک برنامه جامع و مدون باشیم.

وی اظهارکرد: پیشنهاد می‌شود، یک سیستم دیدبانی با حضور مدیران، دستگاه‌های دولتی و دانشگاهیان راه‌اندازی و هر ساله گزارش‌های مورد نظر ارئه شود تا بدانیم چه میزان به اهداف اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری در این مبحث نزدیک و در چه بخش‌هایی نتوانسته‌ایم به اهداف خود برسیم و در نهایت با برسی و آسیب شناسی در برنامه‌های پیش رو بتوانیم با تقویت پیشران‌های اقتصادی و توسعه بخش‌های صنعتی و اقتصادی کشور موجبات رسیدن به رشد و توسعه اقتصادی و همچنین تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کنیم.

در ادامه علی سرزعیم – مدیر مرکز مطالعات راهبردی مجمع کارآفرینان – با اشاره به اقداماتی که دولت می‌تواند برای حمایت از پیشران‌های اقتصادی انجام دهد، گفت: وظیفه دولت ثبات‌بخشی در حوزه اقتصاد کلان است و باید با حمایت از بخش خصوصی، مسیر حرکت اقتصادی کشور را هموار کند تا بخش خصوصی و بنگاه‌های تولیدی بتوانند در مسیر رشد و حرکت روبه جلو قرار گیرند.

همچنین برخی از کارآفرینان برتر به وجود قوانین متضاد اشاره کرده و حذف این قوانین را زمینه ساز دوام صنایع دانسته و بر لزوم اصلاح این قوانین تاکید کردند.

در پایان این نشست محسن منصوری – معاون اجرایی رئیس جمهور – با بیان اینکه تولیدکنندگان و بخش‌های تولیدی کشور در متن جامعه و کشور قرار دارند، گفت: تولیدکنندگان و کارآفرینان فرماندهان اقتصادی کشور هستند و باید برای این بخش خط سبز ایجاد کرد؛ چراکه بخش خصوصی با تمام مشکلات اقتصادی که وجود دارد اقتصاد کشور را حفظ کرده و آن را سرپا نگه داشته‌ است.

وی افزود: عزم دولت برای حل مسائل اقتصادی جدی است و ما در مجموعه دولت این آمادگی را داریم از تولیدکنندگانی که با چالش و محدودیت روبرو هستند، حمایت و برای رفع مشکلات این بخش اقدام کنیم.


برچسب ها : , , , ,
دسته بندی : اقتصاد کلان , اقتصادی , تله تایپ , خبر داغ
ارسال دیدگاه