زندگی برای کسانی که فکر می کنند یک کمدی و برای کسانی که احساس می کنند یک تراژدی است./هوراس والپول
۱۴۰۳/۱/۳۰
» اجتماعی » افزایش ۵۸ درصدی بودجه مناطق تهران در سال آینده/بودجه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای پلیس راهور
تاریخ انتشار : 2024/02/26 - 14:10
 کد خبر: 167097
 44 بازدید

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر خبر داد

افزایش ۵۸ درصدی بودجه مناطق تهران در سال آینده/بودجه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای پلیس راهور

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اعلام کرد: در جریان بررسی بودجه سال آینده شهرداری تهران معتقدیم کار اصلی در مناطق صورت می گیرد؛ لذا بودجه مناطق ۵۸ درصد افزایش یافت.

افزایش ۵۸ درصدی بودجه مناطق تهران در سال آینده/بودجه ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای پلیس راهور

به گزارش ایسنا، محمد آخوندی در نشست خبری صبح امروز خود با تشریح وضعیت بودجه شهرداری تهران در سال آینده گفت: در جریان بررسی بودجه سال آینده شهرداری تهران، توجه ویژه‌ای به حوزه حمل و نقل و ترافیک شد؛ بگونه‌ای که  بودجه ساخت و تعمیرات مترو، خرید و نوسازی اتوبوس، خرید تاکسی های جدید و نوسازی این ناوگان و برقی سازی ناوگان حمل و نقل عمومی در بودجه امسال مورد توجه قرار گرفت.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری در حوزه تملکات برای احداث بزرگراه‌های اصلی با مشکل روبه رو است که بر همین اساس برای تملک در این پروژه‌ها از جمله بزرگراه یادگار امام، شوشتری و بروجردی، بودجه مشخصی برای تملک پیش بینی شده است، گفت:  نیمی از بودجه سال آنیده به حمل و نقل اختصاص دارد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی های بودجه سال آینده شهرداری تهران کاهش سهم بودجه هزینه ای به ۳۶ درصد است،  گفت: ۶۴ درصد بودجه سال آینده تملک دارایی و سرمایه‌ای و تملک دارایی مالی است که اتفاق خوبی است.

آخوندی با بیان اینکه در حوزه درآمدی همواره بحث درآمد پایدار و ناپایدار وجود داشته است، ادامه داد: اصل کار درآمد پایدار حاصل از ارزش افزوده است که نسبت به لایحه پیشنهادی شهرداری ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است و  بر همین اساس ۶۴ درصد بودجه حاصل تملک دارایی سرمایه‌ای و مالی است و با توجه به اینکه ناچار به کاهش بودجه به ۱۳۵ هزار میلیارد تومان بودیم، بودجه مناطق شهرداری کاهش پیدا نکرد؛ چراکه معتقدیم کار  میدانی و اصلی در مناطق صورت می گیرد؛ لذا بودجه مناطق  ۵۸ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

وی ادامه داد: پلیس راهور ارتباط مستقیم با مردم و کنترل ترافیک تهران دارد و با تصویب شورای شهر هزار میلیارد تومان برای بخش‌های مختلف پلیس راهور در نظر گرفتیم تا موجب ارتقاء کیفیت خدمات آنها به مردم باشد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه درآمدهای شهر از سقف  ۷۴ هزار میلیارد تومان عبور کرده و البته این درآمدها باید تا ۱۵ اردیبهشت در دفاتر ثبت شود، گفت: هنوز تا پایان سال مانده و به عدد مورد نظر شورا خواهیم رسید.

آخوندی در مورد حواشی بودجه دفتر شهردار با تاکید بر اینکه مسائل  شهر را نباید به مسائل سیاسی گره بزنیم، افزود: کسانی علیه دفتر شهردار مطالب زدند که این دوستان خود سال های گذشته در شهرداری حضور داشتند، قطعا می دانند منظور از بودجه دفتر شهردار، تمام زیر مجموعه های دفتر شهردار است و مرکز ارتباطات زیر مجموعه دفتر شهردار است، حراست، مرکز حقوقی، اداره کل امور ایثارگران،  سازمان مدیریت بحران، سازمان بسیج و… زیر مجموعه های دفتر شهردار هستند. ضمن اینکه منظور از بودجه دفتر شهردار تهیه میز و صندلی نیست، این مورد همیشه هم وجود داشته است. بعضی از دوستان دروغ می نویسند.

۱۰درصد به میزان درآمد پایدار شهرداری اضافه شد

اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان برای احداث آرامستان 

وی با بیان اینکه در بودجه سال آینده نسبت به امسال ۱۰ درصد به میزان درآمد پایدار اضافه شده و قابل وصول است، گفت: ۶۷  هزار میلیارد تومان بودجه شهرسازی تقریبا به اندازه عملکرد و درآمد امسال است. در بحث احداث آرامستان هم مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان برای سازمان بهشت زهرا(س) اختصاص پیدا کرده که البته احداث آرامستان باید با تأیید شورا باشد.

اختصاص ۵۰۰میلیارد تومان برای بهسازی ناوگان تاکسیرانی و ۱۰۰۰ میلیارد برای خرید ون

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه در بخش تاکسیرانی ۵۰۰میلیارد تومان برای بهسازی ناوگان اختصاص دادیم، اظهار کرد: یکهزار میلیارد تومان برای خرید ون تخصیص یافته، به طوری که هزار میلیارد تومان از بودجه اتوبوسرانی به تاکسیرانی برای بحث فنی و اعتباری اختصاص یافته است و  در بحث مترو نیز ۳۱۱۰ میلیارد تومان برای تعمیرات اساسی و بهسازی  تجهیزات مترو در نظر گرفته شده است.

آخوندی ادامه داد: حدود ۱۱ هزار و۲۰۰ میلیارد تومان نیز برای خرید اتوبوس اختصاص یافته است و  برای خط ۶ مترو ۲۹۰۰ میلیارد تومان، خط ۷ مترو ۱۵۰۰ میلیارد تومان و برای خط ۱۰ مترو  هم ۲۰۰۰ میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است. همچنین برای تکمیل خطوط یک تا چهار مترو ۱۸۰۰  میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است.

اختصاص ۱۸۰ میلیارد تومان برای خرید خودروی معلولان 

وی با اشاره به اینکه برای خرید خودروی معلولان ۱۸۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است، در ادامه در مورد فروش املاک شهرداری تهران تأکید کرد: شورای شهر بر موضوع فروش املاک شهرداری حساسیت دارد؛ بگونه‌ای که همه املاکی که شهرداری واگذار کرده با تأیید شورا و با ارزش افزوده بود و برای تسویه بدهی بانکی مثل تسویه با بانک شهر و تجارت استفاده شده است و در بحث فروش اموال غیر منقول حدود ۱۶هزار میلیارد تومان دیده شده و وام ها و اوراق نیز ۱۴همت دیده شده است.

۵۹۰۰ میلیارد تومان بودجه برای آسفالت ریزی در سال آینده

آخوندی ادامه داد: در بحث آسفالت ۵۹۰۰ میلیارد تومان بودجه برای سال آینده در نظر گرفته شد و در موضوع احداث تقاطع غیر همسطح در سطح شهر هم ۲۵۸۰ میلیارد  تومان اختصاص یافته است.

اختصاص بیش از ۳ همت به ورزش و زیرساخت های ورزشی پایتخت 

عضو شورای شهر تهران در مورد وضعیت بودجه مناطق شهرداری تهران با تأکید مجدد بر افزایش ۵۸ درصدی بودجه مناطق نسبت به سال گذشته گفت: سازمان ورزش شهرداری تهران نیز ۱۶۰۰ میلیارد تومان بودجه دارد و  سال آینده بیش از ۳ همت به ورزش و زیرساخت های ورزشی اختصاص یافت که از میزان وزارت ورزش بیشتر است.

اختصاص یک همت برای زیرساخت‌های برقی سازی در تهران 

وی ادامه داد: همچنین یک همت ردیف اعتباری برای زیرساخت‌های برقی سازی در نظر گرفته شده است. حتی به عنوان کمک به موارد فنی، اعتباری، بازسازی و نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی  ۱۷۹۵ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که بخشی به برقی سازی حمل و نقل می‌رسد.


برچسب ها : , ,
دسته بندی : اجتماعی , تله تایپ , خبر داغ , شهری
ارسال دیدگاه